doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Gidenler Kapıdan Döndü! Aile Hekimleri İş Bıraktı: İşte Sebebi

samsunda-aile-hekimleri-is-birakti
Daha Fazla Göster

Samsun’da Gidenler Kapıdan Döndü! Aile Hekimleri İş Bıraktı: İşte Sebebi Samsun’da aile sağlığı merkezi çalışanları, Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’ni protesto etmek için bir günlüğüne iş bıraktı

Samsun’da ‘Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’ne tepki gösteren sağlık çalışanları, bir günlüğüne iş bıraktı. Sabah doktor ve aşı randevusuna giden birçok vatandaş kapıdan geri dönmek zorunda kaldı.

WhatsApp Image 2021 08 16 at 17.30.01 Ana Manşet

VATANDAŞTAN TEPKİ

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu’nun (AHEF) koordinesinde aile hekimleri, 1 Temmuz’da yürürlüğe giren ‘Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’ne karşı çıkarak, 81 ilde bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Vatandaşlar ise ülkenin koronavirüs salgınıyla mücadele ettiği bir dönemde böylesine bir iş bırakmayı doğru bulmadıklarını belirterek tepki gösterdi.

WhatsApp Image 2021 08 16 at 17.30.00 1 Ana Manşet

AŞILAR DA ERTELENDİ

Aile sağlığı merkezlerinin girişlerine asılan duyuruda, şu ifadelere yer verildi: “Üyesi olduğumuz derneğin ve Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu’nun, Genel Sağlık İş Sendikası’nın, birinci basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası’nın, Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası’nın, Aile Sağlığı Elemanları Federasyonu’nun, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nın, Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği’nin yetkili kurullarınca alınan karara uyarak, aile hekimleri hakkında özlük haklarını azaltan, kazanılmış hakların elinden alan, birinvi basamak sağlık hizmeti ile ilgili olmayan yeni görevlerin kamuoyuna anlatarak desteğinin sağlanması amacıyla 16.08.2021 tarihinde bir günlük iş bırakma eylemine katılıyoruz. Bugünün aşı randevuları yarın yapılacaktır.”

WhatsApp Image 2021 08 16 at 17.29.59 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir