Samsun'da intihara teşebbüs eden kadını kolundan çekerek kurtaran Mustafa Kuş, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal tarafından ayın polisi seçildi

Samsun'un İlkadım ilçesinde bunalıma girip bir binanın çatısında ihtihar girişiminde bulunan kadının bir anlık dalgınlığından yararlanarak hayatını kurtaran  Mustafa Kuş, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal tarafından ayın polisi seçildi.

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu: "OSB'ler ilçeyi kalkındırdı"  Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu: "OSB'ler ilçeyi kalkındırdı" 

'ÖZVERİLİ VE GAYRETLİ ÇALIŞMA'

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Eski Çiftlik Polis Noktası'nda görevli Mustafa Kuş, intihara teşebbüste bulunan kadını, bu düşüncesinden vazgeçirmek üzere koşarak yayına çıkmış, bir süre ikna etmek için çaba gösterse de kadının atlayacağını anlaması üzere kısa bir anlık dalgınlığından faydalanıp hızlı bir müdahalede bulunmuştur. Mustafa Kuş kadını kollarından tutmak suretiyle önce güvenli bölgeye taşıyıp, kontrol altına almıştır. Daha sonra Mustafa Kuş, genç kadını binanın çatısından indirerek, sağlık ekiplerine zarar görmeden teslim etmiştir. Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli Mustafa Kuş,  özverili ve gayretli, başarılı çalışmalarından dolayısıyla 2022 yılı haziran ayının polisi seçilmiştir."

Merve İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.