doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da ‘Geçinemiyoruz’ Mitingi!

samsunda-gecinemiyoruz-mitingi-1611
Daha Fazla Göster

Samsun’da ‘Geçinemiyoruz’ Mitingi! Samsun’da DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen 2022 bütçesi için, “halktan ve emekten yana bütçe” çağrısı yaptı

Samsun’da, “Geçinemiyoruz. Halktan ve Emekten Yana Bütçe İçin Omuz Omuza” başlıklı bir miting yapan DİSK, KESK, TMMOB ve TTB adına yapılan ortak açıklamada, TBMM’de devam eden bütçe görüşmelerine ilişkin talepler sıralandı. Asgari ücret ve tüm ücretlerin yaklaşık 750 lira artırılması istendi.

WhatsApp Image 2021 11 16 at 19.16.11 Ana Manşet

TALEPLER SIRALANDI

Yapı-Yol Sen Şube Kadın ve İnsan Hakları Sekrt. Uğurcan Albak’ın okuduğu açıklamada sıralanan talepler şöyle:

“Asgari ücret ve bütün ücretlerin asgari ücret kadarı için tüm vergi ve kesintiler sıfırlansın ve net ödensin. Böylece tüm ücretler yaklaşık 750 lira artırılsın. Elektrik, su, doğal gaz ve internet faturaları, vergi ve kesintiden muaf tutulsun. Dolaylı vergiler düşürülsün, tüm gıda ürünlerinde KDV sıfırlansın. Eğitim, sağlık gibi kamu hizmetlerinin piyasalaştırılmasına son verilsin, kamu hizmetlerine ve yatırımlarına bütçeden ayrılan pay artırılsın. En düşük emekli aylığı, en az asgari ücret düzeyine yükseltilsin. Herkese temel gelir güvencesi sağlansın.”

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir