doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Gazilerin Gurur Günü!

samsunda-gazilerin-gurur-gunu-1809
Daha Fazla Göster

Samsun’da Gazilerin Gurur Günü! Samsun’da ’19 Eylül Gaziler Günü’ dolayısıyla yarın Atatürk Anıtı’nda tören düzenlenecek

Samsun’da ’19 Eylül Gaziler Günü’ nedeniyle yarın Anıt Park’ta tören düzenlenecek. Samsun protokolü ve gazileri Ata’nın huzurunda bir araya gelecek ve çeşitli programlar gerçekleştirilecek.

WhatsApp Image 2021 09 18 at 19.16.58 Ana Manşet

TÖREN YAPILACAK

’19 Eylül Gaziler Günü’ nedeniyle Samsun’da bir dizi program düzenlenecek. İlk olarak Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve protokol üyelerince Atatürk Anıtı’nda çelenk konulacak, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Dağlı tarafından şeref defteri imzalanacak. Günün anlam ve önemine ilişkin Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Ahmet Diril konuşma yapacak. Daha sonra ise şiirler okunup halk oyunları ekibi yer alacak. Ardından da Garnizon Komutanlığı Bandosu tarafından mini konser verilecek. Anma programı resmi geçit töreni ile son bulacak.

ONLARA BORÇLUYUZ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı yayımladığı mesajında “Bugün huzur içerisinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakabiliyorsak, bunu yurdumuzun bölünmez bütünlüğü uğruna büyük fedakarlıklar gösteren şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tarihimizi zaferlerle donatan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatta olan kahraman gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyor, kendilerine sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir