Uzman Anahtar Doğa Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu Uzmanlar Petrol HRS Ajans

Samsun’da ‘Feryadımızı Duyun’ İsyanı

featured

Samsun’da ‘Feryadımızı Duyun’ İsyanı Samsun’da evim mağdurları bir araya gelerek, “Feryadımızı duyun” diyerek yetkililere seslendi

Evim Mağdurları Platformu Samsun Şubesi üyeleri, mağduriyetlerini duyurmak için yaptıkları basın açıklamasında; ev, taşıt alma umuduyla yatırım yaptıklarını belirterek haklarının kendilerine verilmesini talep etti.

Samsunda Feyyadimizi Duyun Isyani 1 Ana Manşet

‘BİRİKİMLERİMİZE EN KONDU’
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nca (TMSF), tasfiye halindeki evim şirketinin mağdurları Samsun’un İlkadım İlçesi’ndeki Büyük Cami önünde bir araya gelerek eylem yaptı. Hükümete seslenen mağdurlar, “Devleti yöneten kadrolara en gür sedamızla sesleniyoruz, Bu sesleniş sayısı 54 binin üzerinde olan ve hiçbir suçu günahı olmadan bütün birikimlerine el konulan mağdurların sesidir. Bizler 2 Temmuz 2021 günü Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi Gazete’de yayımlanarak tasfiyesine karar verilen faizsiz finans kurumları üyeleriyiz. Belirtildiği üzere alınan bu tasfiye kararı her ne kadar mağduriyet engellemek için alınmış olsa da geldiğimiz an itibari ile her geçen gün mağduriyetimiz büyümektedir. 2 Temmuz 2021 günü 54 bin insanın tek bir düzenleme ile bütün alın terine, helal lokmasına el konulduğu gün olarak tarihimizin sayfalarında yerini aldı. Tek bir imza ile binlerce insanın mağduriyetine sebep olan kadrolarınız bu haklı feryadı duymak zorundadır” ifadelerini kullandı.

Samsunda Feyyadimizi Duyun Isyani 2 Ana Manşet

‘SABRIMIZ KALMADI’
“Bizler ne aldanan olmak istedik ne de aldatan olduk niyetimiz halisken ortada kaldık” diyen evim mağdurları sözlerine şunları ekledi: “Bizleri duymadık, görmedik ve bilmiyoruz diyerek yok sayamazsınız. Sorun sadece bizim sorunumuz değil. Bu sorun bir memleket meselesi olarak karşınızda duruyor. Artık ne bekleyecek gücümüz ne de tahammül edecek sabrımız kalmadı. Biz biliyoruz devletimiz büyük, devletimiz kudretli ve de hem mağduru korur hem mazlumu kollar. Büyük devlet olmak bunu iktiza ederken bu sorunumuzun acilen çözülmesini talep ediyoruz.”

 

Samsunda Feyyadimizi Duyun Isyani 3 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.