Uzman Anahtar Final Okulları cemre
 
5s dikey izo HRS Ajans

Samsun’da Fahiş Fiyat Denetimi

featured

Samsun’da Fahiş Fiyat Denetimi Canik Belediyesi, ilçedeki bakkal, market ve kantinlere yönelik fiyat denetimlerine devam ediyor

Canik Belediyesi, temel gıda ürünlerinin satış fiyatlarındaki artış oranlarını tespit etmek ve fahiş fiyat uygulamalarının önünü almak amacıyla ilçedeki market, bakkal ve kantinlere yönelik denetimlerine devam ediyor.

Samsunda Fahis Fiyat Denetimi 1 Foto Galeri

İDARİ İŞLEM YAPILDI
Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, ilçedeki kantin, bakkal ve marketlerde satışa sunulan ürünlerin raf ile kasa fiyatları arasında fark olup olmadığının yanı sıra temel gıda ürünlerinin geriye dönük üç aylık alış-satış faturalarının da incelendiği, faturaların Samsun Ticaret İl Müdürlüğü tarafından incelenmesi sonucu kusurlu görülen işletmelere gerekli idari işlemlerin yapıldığı bildirildi.

Samsunda Fahis Fiyat Denetimi 2 Foto Galeri

“FIRSATSATÇILARA GÖZ AÇTIRMAYIZ”
“Zabıta birimindeki arkadaşlarımız ilçede sürekli olarak denetim yapmaktadır” diyen Canik Belediye Başkan İbrahim Sandıkçı, ilçedeki fiyat denetimlerine göreve geldikleri günden itibaren periyodik olarak devam ettiklerini söyledi. Başkan İbrahim Sandıkçı, döviz kurundaki hareketliliği fırsata çevirip satış fiyatlarında fahiş oranda artış yapan işletmelerin vatandaşın sırtından haksız kazanç elde etmesine müsaade etmeyeceklerini ifade etti. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Hepimiz aynı gemideyiz. Vatandaşın cebindeki paraya göz diken fırsatçılara göz açtırmayacağız. Kanunlar kapsamında ve bize verilen yetkiler doğrultusunda fiyat denetimlerimiz devam edecektir” diye konuştu.

Samsunda Fahis Fiyat Denetimi 4 Foto Galeri Samsunda Fahis Fiyat Denetimi 1 Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.