doğa yataks duru
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Faciadan Dönüldü! Tehlike Devam Ediyor: 5 Katlı Bina…

samsunda-faciadan-donudlu-0908
Daha Fazla Göster

Samsun’da Faciadan Dönüldü! Tehlike Devam Ediyor: 5 Katlı Bina… Samsun’un Canik ilçesi Hasköy Mahallesi 345. Sokak üzerindeki bir apartmanda meydana gelen olayda, gece etkili olan sağanak 5 katlı bir apartmanın 5 metrelik istinat duvarını yıktı, zemin kattaki bir daire su ve çamurla doldu.

Samsun’da dün aralıklarla etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklar göle dönerken, Canik ilçesi Hasköy Mahallesi 345. Sokak üzerindeki bir apartmanın da istinat duvarının çökmesine yol açtı. 5 katlı Emine Hanım Apartmanı’na ait 5 metre yüksekliğindeki istinat duvarı yağmurun etkisine dayanamayarak göçtü. Yıkılan istinat duvarının çamurları ve su birikintileri apartmanın zemin katındaki daireye doldu. Su ve çamurun dolduğu dairede maddi zarar oluşurken, ev içerisinde bulunan eşyalar da kullanılamaz hale geldi.

AW389217 01 scaled Ana Manşet

OLASI BİR FACİADAN DÖNÜLDÜ

Duvarın gece saatlerinde çökmesinin muhtemel bir facianın önüne geçtiğini ifade eden Harun Uyar, “Etkili olan yağmurda 5 metre yüksekliğindeki istinat duvarı, zamanında düzgün yapılmadığından ve müteahhit hatasından dolayı çöktü. Bu duvar çökerken aşağıda çocuk da olabilirdi. Zemin katta daire var. Zemin kata su ve çamur doldu. Gece yarısı daireyi boşalttık. Hala tehlike geçmiş değil. Aynı şekilde bir yağmur daha gelse bu toprağın kayıp, diğer binaya da zarar verme riski var. Bunu yapan müteahhide nasıl iskan verildi? Çünkü insan hayatının bu kadar ucuz olmaması lazım. Bu olay gece değil de gündüz olsaydı muhtemel bir facia yaşanabilirdi” dedi.

AW389217 02 scaled Ana Manşet

MAĞDURUM

İstinat duvarının çökmesiyle evine su ve çamur dolan ev sahibi Mustafa Albayrak, “Yağmurdan sonra istinat duvarı çöktü, evimize su bastı. Bütün eşyalarımız zarar gördü. Evi temizlemeye çalışıyoruz. Mağdur oldum. Mobilyalarım, beyaz eşyalarım kullanılamaz hale geldi” diye konuştu.

AW389217 03 scaled Ana Manşet

AW389217 04 scaled Ana Manşet

AW389217 05 scaled Ana Manşet

AW389217 06 scaled Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir