Çarşamba Bilim Parkı’na yerleştirilecek F4 savaş uçağının montaj çalışmaları tamamlandı. Uçak, Açık Hava Bilim Parkı’na taşınacak.

Çarşamba Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve Türkiye’de bir ilke imza atılarak Bilim Merkezi'nin bahçesinde oluşturulan Bilim Parkı’na, 2012 yılında Konya'da gösteri uçuşu eğitimi sırasında şehit düşen, Çarşambalı Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer anısına getirilen F4 savaş uçağının montaj çalışmaları tamamlandı. Uçak, 11 Ağustos Perşembe günü Bilim Parkı'na taşınacak. 

Bafra TSO başkanı Serdal Sefa Kocabaş oldu Bafra TSO başkanı Serdal Sefa Kocabaş oldu

KARADAN YÜRÜTÜLECEK

Samsun Çarşambalı Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer anısına 2 Ağustos Salı akşamı, 3 tır ile ilçeye getirilen F4 savaş uçağının montaj çalışmaları tamamlandı. F4 savaş uçağı, 11 Ağustos Perşembe günü saat 09.30’da şehidin ailesi ve vatandaşların da katıldığı bir program ile Abdullah Paşa Meydanı’ndan tekerlekleri üzerinde yürütülerek Gülhane Parkı yanında yapılan Açık Hava Bilim Parkı’na taşınacak.

"KAHRAMAN PİLOTU ANMALARINA VESİLE OLUYORUZ" 

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, "Çarşambalı şehidimiz Hava Pilot Yüzbaşı Ümit Özer anısına ilçemizde bulunan savaş uçağımızın montaj çalışmaları tamamlandı. 11 Ağustos Perşembe sabahı, şehidimizin babası İdris Özer amcamız ve tüm gençlerimizle, hemşehrilerimizle birlikte uçağımızın taşınma anına şahitlik edeceğiz. Uçak, tekerlekleri üzerinde yürütülerek Abdullah Paşa Meydanımızdan, Açık Hava Bilim Parkımıza taşınacak. Hem şehidimizin ailesinin vasiyetini yerine getirmiş oluyoruz hem de tüm vatandaşlarımızın Bilim Parkımıza her gelişlerinde Türk Yıldızlarımızın kahraman pilotu Ümit Özeri bir kez daha anmalarına vesile oluyoruz. Çarşamba’ya kazandırdığımız Bilim Merkezimiz ve parkımız sayesinde inşallah ilçemizin gençleri çok güzel bir şekilde yararlanarak kendilerini geliştirecekler. Uçağımızı her gördüklerinde Şehit Pilot Ümit Özer Yüzbaşımız gibi hava kuvvetleri alanında, uzay alanında, bilimin herhangi bir dalında ülkemize yararlı olmak için çalışacaklar. Bilim Merkezi ve parkımızın bu doğrultuda çok güzel bir başlangıç olacağı düşüncesindeyim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm gençlerimizi bir kez daha uçağımızın taşınma anına şahitlik etmeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.