Samsun’da Esnafın Yüzü Güldü! Bugünü Bekliyorlardı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Esnafın Yüzü Güldü! Bugünü Bekliyorlardı Samsun’da esnafın birçoğu işyerlerinin açılmasıyla yüzlerinin güldüğünü uzun zamandır bugünü beklediklerini söyledi.

Samsun’da pandemi nedeni ile aylardır kapalı olan işletmeler, dün itibariyle açıldı. Kapılarını müşterilerine açan esnaf piyasanın hareketleneceği yönünde umutlu olduklarını dile getirirken, cadde ve sokaklarda yer yer yoğunluk görülse de bazı bölgelerde durgunluk gözlemlendi. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan esnafın birçoğu umutlu olduklarını yüzlerinin gülmeye başladığını ifade etti.

samsun esnaf rop 1 Foto Galeri

samsun esnaf rop 1 Foto Galeri

samsun esnaf rop 2 Foto Galeri

HER ŞEY DÜZELECEK
Gül GÜLLE: Bir esnaf olarak çok sevindik dükkanlarımızın açılmasına. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Beklentilerimiz ise her şey çok güzel olacak biraz sıkıntılar çektik ama her şey düzelecek inşallah. Esnaf arkadaşlarımız umutlarını yitirmesinler. Kısıtlama sonrası işlerimiz açıldı. İnşallah daha güzel olacak.

gul gulle Foto Galeri

YÜZÜMÜZ GÜLDÜ
Ali GÜRLEK: Uzun zamandır bugünü bekliyorduk. Çünkü yaz geldi. Çok bunaldık. Kısıtlamaların kalmasıyla birlikte esnafın yüzü gülmeye başladı. İşler yavaş yavaş açıldı.

ali gurlek Foto Galeri

ÇÖKÜNTÜYE GİRDİK
Selami SAYAL: Maddi olarak bir çöküntüye girdik. Vatandaşlardan isteğim maske, mesafe ve hijyen konularına daha dikkat etmeleri. Bu virüs illetinden biran önce kurtuluruz. İnşallah başaracağız.

selami sayal Foto Galeri

BU BELADAN KURTULALIM
Tuncay SOYTÜRK: Valla iyi oldu. İnsanlar çok zor durumdaydı. Artık millet biraz kendine gelecek. İnşallah bu şekilde devam eder ve koronavirüs belasından kurtuluruz.

tuncay soyturk Foto Galeri

MAAŞLAR YÜKSELTİLMELİ
Cevdet ÖKSÜZ: Esnaf olarak çok bunaldık. Faizsiz kredi alabilseydik borçlarımızı daha rahat ödeyebilirdik. Türkiye’de işsizlik var. Piyasayı canlandırmanın yolu emeklinin maaşı yükseltilmeli.

cevdet oksuz Foto Galeri

BİR RAHATLAMA OLDU
Muhammet TERZİ: Açıldık ama 2 metre mesafeli. Şehir dışından gelenler bizi zor durumda bırakıyordu. Bir nebze de olsa çözüldü ve esnaf için rahatlama oldu. İnşallah ilerleyen günlerde daha iyi olacak.

muhammet terzi Foto Galeri

MANEVİ DESTEK DE ŞART
Sevil BOZKURT: Esnada sadece maddi değil manevi destek de şart. Cumhurbaşkanımızın sözlerine inanarak bazı şeyleri sabırla bekliyoruz. İnşallah beklentilerimiz daha kötüye gitmez. Umut ediyorum ki bu süreci daha sağlıklı bir şekilde atlatırız.

sevil bozkurt Foto Galeri

HER ŞEY BİTMİŞ DEĞİL
Şaban GÖĞNE:1 Haziran beklediğimiz gün bugündü. Zor bir süreçten geçtik. Bundan sonrası daha önemli. Vatandaşlarımızın bu konuda biraz daha duyarlı olması gerekiyor. Bizler esnaf olarak gerekli tedbirlerimizi alıyoruz. Herkes kendine dikkat edecek. Her şey bitmiş değil.

samsun esnaf rop 9 Foto Galeri

samsun esnaf rop 4 Foto Galeri

Mustafa İNAN, Dilber BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir