Samsun’da Esnafın Buruk Bayramı!

Samsun'da Esnafın Buruk Bayramı!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Esnafın Buruk Bayramı! Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın ‘Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın Ramazan Bayramı dolayısıyla birlik ve beraberliğe vurgu yaptığı mesajında tam kapanma nedeniyle iş yapamayan esnaf ve sanatkarların Ramazan Bayramı’na buruk gireceklerini belirtti.

BURUK KUTLAMA
İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayan Başkan Aydın,”Büyük küçük hepimizin büyük bir coşku ile kutladığı bu günler, tüm İslam aleminde özel bir yere sahiptir. Kovid-19 salgını nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da farklı bir Ramazan Bayramı yaşıyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile ülkemiz bir yılı aşkındır mücadele ediyor. Maalesef, esnafımız için en bereketli günlerden biri olan Ramazan Bayramı bu yıl tam kapanma nedeniyle hareketsiz geçiyor. Kısıtlamalar nedeniyle iş yerleri kapalı durumda olan, iş yerleri açık olmasına rağmen işleri azalan esnaf ve sanatkarlarımız Ramazan Bayramı’na buruk giriyor. Daha geçtiğimiz yılın yaralarını bile saramayan esnafımız bu bayramda da iş yapamadığı için yeni yaralar alıyor. Büyük sıkıntılar yaşayan esnaf ve sanatkarımız, tüm zorluklara rağmen ayakta durmaya çalışıyor. Devlet ve millet el ele bu zorlu sürecin üstesinden geleceğimize inanıyoruz ” dedi.

aydin bayram haber ilan 2 Ana Manşet

BİRLİĞİN EN ÖNEMLİ GÜNÜ
Bayramın sağlıklı günlerin habercisi olmasını dileyen Başkan Aydın, şu ifadelere yer verdi: “Rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan-ı Şerif’in sonuna gelerek bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kovid-19 esnaf ve sanatkarlarımızı olumsuz etkilediği gibi gelenek ve göreneklerimizi de etkiledi. Esnafımız için en bereketli günlerden biri olan Ramazan Bayramı bu yıl tam kapanma nedeniyle hareketsiz geçerken birlik ve beraberlik duygusu içinde Ramazan Bayramını kutlayacağız. Bu nedenle alışverişlerimizi elimizden geldiğince yerel esnafımızdan yapalım, yerel esnaf ve sanatkarımıza sahip çıkalım. Bayramlar ülkemizin müstesna günleri olup kenetlenmemizin, birlik ve beraberliğimizin en önemli günleridir. Bu duygularla beraber İslam aleminin, esnaf ve sanatkarlarımızın Ramazan Bayramını içtenlikle kutluyor, tüm hemşerilerimize sağlıklı ve mutlu bir bayram diliyorum.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir