doğa calven duru
       
5s dikey arslan Mega Halı

Samsun’da Esnaf Odası Başkanları O Paketi Yetersiz Buldu, Beklentilerini Sıraladı!

samsun-esnaf-odasi-baskanlari-beklentilerini-siraladi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Esnaf Odası Başkanları O Paketi Yetersiz Buldu, Beklentilerini Sıraladı! Samsun’da esnaf odaları başkanları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan destek paketinin beklentilerini karşılamaktan uzak olduğunu söyledi

Samsun’da SESOB Başkanı Hacı Eyüp Güler ile Samsun Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Balcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı destek paketinin beklentilerinin altında olduğunu, esnafa uzun vadede faizsiz kredi desteğinin verilmesi gerektiğini ifade etti.

19 esnaf baskanlar 2 Ana Manşet

AYRIMSIZ 50 BİN TL KREDİ

SESOB Başkanı Güler, esnafın sıkıntıda olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz ama düştüğümüz durumda yeterli değil. Çünkü bir yılı aşkındır kapalıyız. Yeterli değil. Esnaf sıkıntıda. Özellikle ayrım yapılmadan tüm esnafımıza 50 bin TL uzun vadeli faizsiz kredi talep ediyoruz. Hem de siciline bakılmadan. Esnafın bundan faydalanmasını arzu ediyoruz. Bu kredi de piyasaya da canlılık getirecektir. Bunu bekliyoruz” dedi.

19 esnaf baskanlar 3 Ana Manşet

“BU RAKAM MERHEM OLMAZ”

“Bu rakamlar tatmin edici değil” diyen Başkan Balcı, “Esnafımız ciddi manada mağdur ve sıkıntıda. Maalesef yaraya merhem olacak rakamlar değil. Biz KOSGEB’in verdiği gibi 75 bin TL faizsiz 3 yıl ödemesiz kredi talep ediyoruz. Bizim üyelerimizde üretiyor. Tatlı pasta yapıyor. Böyle 3-5 bin liralarla esnafımızın, 15 aydır yaşadığı sıkıntıyı atlatması mümkün değil. Hala paket servis yapıyorlar. Ama bu rakamlarla ‘rahatladık’ diyemeyiz” ifadelerini kullandı.

Dilber BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir