Samsun’da Esnaf Oda Başkanlarından Normalleşme Yorumu

Samsun'da Esnaf Oda Başkanlarından Normalleşme Yorumu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Esnaf Oda Başkanlarından Normalleşme Yorumu Samsun’da esnaf odaları başkanları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesini verdiği ve tam kapanma sürecinin ardından başlayacak kontrollü normalleşme süreciyle esnafın nefes alacağını dile getirdi.

 

Samsun’da esnaf odaları başkanları, pandemide esnafın ayakta kalma mücadelesi verdiğini belirterek, kontrollü normalleşme süreciyle birlikte yaz sezonundan umutlu olduklarını ve bu sürecin nefes aldıracağını belirtti.

13 esnaf baskanlar 1 Ana Manşet

MÜJDEYİ ERDOĞAN VERDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında tam kapanmanın ardından kontrollü normalleşme adımlarının atılacağını söyledi. SESOB Başkanı Hacı Eyüp Güler, Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek ve Samsun Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Balcı, kontrollü normalleşme ile huzura kavuşacaklarını ifade etti.

13 esnaf baskanlar 4 scaled Ana Manşet

ESKİYE DÖNMEMİZ LAZIM
SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, eski günleri unutmayı temenni ettiklerini belirterek, “Tam kapanma sayıların düşeceğini gösteriyor. Bu da tamamen açılmamız demektir. Bayramdan sonra esnafımız eski haline dönecek. İnşallah eski günleri unutmuş olacağız. Herkes bu hastalığın ciddiyetini öğrendi. Kişi ne kadar tedbirli olursa o kadar iyi olur. Bizim bir an önce eskiye dönmemiz lazım. Çünkü esnaf oldukça zor günler geçirdi. Buna bir son vermemiz lazım” dedi.

13 esnaf baskanlar 1 Ana Manşet

FAİZSİZ KREDİ TALEBİ
Yaz sezonunun nefes aldıracağını ifade eden Başkan Sinecek, “Bir an evvel inşallah bu koronavirüs belasından kurtuluruz. Ve eski günlerimize geri döneriz. Çünkü ciddi ekonomik sıkıntılar çekiliyor. Tam kapanmadan sonra kademeli olarak esnaf ve sanatkarımızı açarak, inşallah huzura kavuşuruz. Ayrıca tekrar esnafımıza 30 bin TL, faizsiz kredi verip, işleri yoluna koyabiliriz. Geçtiğimizde 3 yıl vadeli böyle bir kredi verilmişti yine verilebilir esnaf 3 aydan aya ödeyip bu zor sürecin altından daha kolay kalkabilir. Böylece esnaf derin bir nefes alır ve o nefes de esnafımızı inşallah yaza kavuşturur” diye konuştu.

13 esnaf baskanlar 3 Ana Manşet

“HAREKET BEKLİYORUZ”
Kontrollü bir şekilde açılma bizim için çok önemli” diyen Başkan Balcı ise şunları söyledi: “Tam kapanma sürecinde bize, paket servis müsaade edildi ama herkes evinde olduğu için bunun bir ehemmiyeti olmadı. Çünkü kamu kurum ve kuruluşlarda kapalı olunca olmadı. Kontrollü açılma ile birlikte yaz ayı da var. Bir hareket bir heyecan bekliyoruz. Tabi bir sektör ile de olmuyor. Herkesin bu hareketlilikten faydalanması lazım. İnşallah bu süreçlere dönmek zorunda kalmayız. İnşallah koronavirüs biran evvel biter. Bu bayram sonu çifte bayramı yaşamak istiyoruz.”

13 esnaf baskanlar 2 Ana Manşet

Dilber BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir