doğa area duru
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Esnaf Erhan Usta’ya Dert Yandı: ‘Kasada 15 Lira Para Var’

erhan-usta-market-ziyareti-0908
Daha Fazla Göster

Samsun’da Erhan Usta’ya Dert Yandı: ‘Kasada 15 Lira Para Var’ İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun’un Asarcık ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında talep ve sorunları dinledi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun’un Asarcık ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Bir bakkalın, zincir marketler dolasıyla iş yapamadığını belirtmesi üzerine, “17 bin nüfuslu Asarcık’ta bile 4 tane zincir market var! Nasıl geçinecek bu insanlar?” dedi.

1 LİRA YARDIM ALAMADIM

Erhan Usta’ya dert yanan esnaf, “Vatandaş bizi tercih etmiyor. Ben pandemide 1 lira yardım alamadım. benim girişime çıkışıma bak kaç lira alışveriş yapmışım. Bana ona göre yardım ver. beni A101’in kefesine koyuyorlar. Vergi verdiğim halde yardım alamıyorum. bugün saat 4’e geliyor 100 liralık alışveriş yapılmadı, kasamda 15 lira para var. Geçen ay dükkana 78 lira elektrik faturası ödedim, bu ay gelen elektrik faturası 138 lira, aynı dükkan aynı dolap bu nedir Allah aşkına” dedi.

NASIL GEÇİNECEK BU İNSANLAR?

Milletvekili Erhan Usta yaptığı paylaşımda, “Esnaf, zincir marketlerle başa çıkamıyor, 17 bin nüfuslu Asarcık’ta bile 4 tane zincir market var. Saat 16:00’a kadar esnafın yaptığı iş 15 TL Destek var mı? Yok! Elektrik faturası 1 ayda iki katına çıkmış! Ama hükümetin tercihi hep zenginler! Nasıl geçinecek bu insanlar?” dedi.

İŞTE O ANLAR;

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir