doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Erken Teşhis Hayat Kurtardı

Samsun'da-Erken-Teşhis-Hayat-Kurtardı
Daha Fazla Göster

Samsun’da Erken Teşhis Hayat Kurtardı Samsun’da Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mustafa Yazıcı, felç riski taşıyan bir hastayı aynı anda iki şah damarını birden ameliyatla açarak, yeniden hayata bağladı

WhatsApp Image 2021 10 15 at 20.39.57 1 Ana Manşet

Samsun’da Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mustafa Yazıcı, ani baygınlık, güçsüzlük ve konuşma bozukluğuyla felç geçirme riski olan bir hastasının iki şah damarını ameliyatla açarak, sağlığına kavuşturdu. Dr. Yazıcı, erken tehşisin hayat kurtardığını söyledi.

BAŞARILI OPERASYON

72 yaşındaki S.B., hastalık belirtileri nedeniyle Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mustafa Yazıcı’ya başvurdu. Dr. Yazıcı, hastanın her iki şah şamarında ciddi darlık ve pıhtılar olduğunu belirledi. ATASAM Hastanesi’nde Dr. Yazıcı tarafından gerçekleştirilen operasyonda, aynı anda iki damarı birden açıldı ve stent işlemi uygulandı. Başarı operasyon sonucunda, hasta sağlığına kavuştu.

 

WhatsApp Image 2021 10 15 at 20.39.57 Ana Manşet

HASTALARA UYARI

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mustafa Yazıcı, genelde her iki damarı tıkalı hastalarda bir seansta tek bir damarın açıldığını ancak bu hastanın durumunun ciddi olması ve felç riski taşıması üzerine aynı anda iki şah damarının birden açılarak tıkanıklığın giderildiğini söyledi. Dr. Yazıcı, erken tehşisin önemine dikkat çekerek, ani bayılmalar, baş dönmesi, yürüme ve konuşma bozukluğu, el ile ayaklarda uyuşma gibi şikayeti olanların doktora başvurmaları gerektiğini dile getirdi. Hasta S.B. ise ameliyatı gerçekleştirip sağlığına kavuşturan Dr. Yazıcı ve ekibine teşekkür etti.

Dilber BAHADIR

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir