Samsun’da Ergoterapi Teknikerleri Atama Bekliyor

samsun-atama
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Ergoterapi Teknikerleri Atama Bekliyor Samsun’da atama bekleyen iş ve uğraşı terapisi (ergoterapi) teknikerleri sosyal medya üzerinden bir araya gelerek kamu alımlarında mesleklerine ayrılan kontenjanın artırılmasını istedi.

Ortak bir metin üzerinden açıklama yapan teknikerler, iş ve uğraşı terapisi teknikerliğinin ihtiyaç duyulan bir alan olduğu belirterek, “Merhaba biz iş ve uğraşı terapisi teknikerleriyiz. Branşımız doğuştan hastalık ve kaza sonucu fiziksel, zihinsel, sosyal yeteneklerin azalması veya kaybolması durumunda, yeteneklerini ortaya çıkararak veya kişiye yeniden kazandırarak bireyin günlük yaşam kalitesini yükseltmektir. Bu tedaviye ihtiyaç duyan birçok birey olmasıyla birlikte pek fazla bilinmemekte ve ihtiyaç yeri geldiğinde başka branşlardan karşılanmaktadır” dedi.

sokaga cikma yasagi ne zaman bitiyor Samsun

“12 KİŞİLİK KONTEJAN ÜZDÜ”
Kendilerine ayrılan 12 kişilik kontenjanın üzücü olduğunu belirterek, “İki yıllık eğitim sürecinde sahada görmüş olduğumuz stajlarla pekiştirdiğimiz ve mesleğimizi icra etmek için girdiğimiz KPSS sınavı sonrası yapılan alımda 12 kişilik kontenjan verilmiş olması bizleri çok üzmüş ve hayal kırıklığına uğratmıştır. Branşımız dahil birçok hasta tedavi olmak için memleketlerinden ayrılıp bu tarz tedavileri veren hastanelere gitmek zorunda kalıyorlar” ifadelerini kullandı.

AW319873 03 Samsun AW319873 04 Samsun

“GENÇLERİN ELİ TUTULMALIDIR”
Kamu alımlarında kontenjanların artırılmasını isteyerek, “Ben ve meslektaşlarım memleketimizin her bir köşesinde mesleğimizi icra etmek ve faydalı bir birey olmak için beklemekteyiz. Tek isteğimiz branşımız iş ve uğraşı terapisi teknikerliğine verilen kontenjanların artırılmasıdır. Emekler görmezden gelinmemeli ve biz gençlerin elinde tutulmamalıdır. Engelli bireylerimizi tek günde anımsamak yanlarında olduğumuzu bir güne sığdırmak asla ama asla yeterli değildir. Unutmamalıyız ki hepimiz birer engelli adayıyız” çağrıda bulundu.

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir