doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Engelliye Feci Dayak! Saldırgan Serbest Kaldı

Daha Fazla Göster

Samsun’da Engelliye Feci Dayak! Saldırgan Serbest Kaldı Samsun’da iki ayağı olmayan Irak uyruklu engelli ile yanındaki arkadaşına saldırılması olayı ile ilgili gözaltına alınan şüpheli serbest bırakıldı

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde önceki gün meydana gelen olayda bir kişi, iki ayağı olmayan Irak uyruklu engelli ile yanındaki arkadaşına saldırdı. Gözaltına alınan saldırgan, savcının talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ŞİKAYETÇİ OLMADI

İlkadım İlçesi Gazi Müzesi önünde meydana gelen olayda yolda elektrikli engelli aracı ile seyir halinde olan Irak uyruklu Mühah Fadullah W. ve yanında bulunan Y.A.H., otomobilinden inen A.K.’nin yumruklu saldırısına uğradı. Olayda engelli Münah Fadullah, dudağından, yanında bulunan arkadaşı Y.A.H., ise burnuna aldığı darbelerle yaralandı. Olayı gerçekleştiren A.K. ve otomobilde bulunan M.C.Ş.’yi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler daha sonra ifadeleri için Gazi Polis Merkezi’ne götürüldü. Olayın ardından polis merkezinde ifade veren Irak uyruklu Mühah Fadullah W. ve yanında bulunan Y.A.H., şüpheli A.K.’dan şikayetçi olmadıklarını söyledi. Şüpheli A.K., tutuksuz yargılanmak üzere savcı talimatıyla serbest bırakıldı.

İNER İNMEZ BANA SALDIRDI

Olay anını anlatan Münah Fadullah, iki ayağı olmadığı halde tanımadığı bir kişinin saldırısına uğradığını belirterek, “Ben engelliyim. Yolda elektrikli motosikletim ve arkadaşımla giderken, acelesi vardı galiba. İner inmez önce bana sonra da arkadaşıma saldırdı. Benim iki ayağım yok. Motorumun şarjı az diye yavaş gitmek zorundayım. Dudağım patladı. Şikayetçiyim” demişti.

Hakan AKGÜN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir