Samsun’da Engelli İşçiye Ağır Darbe! Bu Kadarına da Pes!..

Samsun'da Engelli İşçiye Ağır Darbe! Bu Kadarına da Pes!..
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Engelli İşçiye Ağır Darbe! Bu Kadarına da Pes!.. Samsun’da bir inşat kazasında sakatlanarak maaşa bağlanan iki çocuk babası işçinin, kaza döneminde işyeri tescilinin iptal edildiği gerekçesiyle, SGK hem maaşı kesti, hem de 10 yıllık ödemeleri geri istedi.

Samsun’da iki çocuk babası Davut Demirtaş, 10 yıl önce bir inşaatta çalışırken kaza geçirdi. Yüzde 94 engelli raporu ile SGK tarafından maaş bağlanan ve hayatını tekerli sandalye ile sürdüren işçi, kaza döneminde çalıştığı işyerinin tescilinin iptal edildiğinin anlaşılması üzerine SGK 10 yıllık maaş ödemesini geri istedi. Çaresiz işçi, ne yapacağını şaşırarak, yardım talebinde bulundu.

05 engelli 1 Ana Manşet

TEKERLEKLİ SANDALYEYE MAHKUM
İlkadım İlçesi Çatalarmut Mahallesi’nde yaşayan Davut Demirtaş, 2011 yılında bir inşaat çalışırken; kaza geçirdi. Kaza sonrasında tekerlekli sandalyeye mahkum olan Demirtaş’a SGK tarafından maaş bağlandı. Ancak yıllar sonra gelen bir kararla Davut Demirtaş’ın dünyası yıkıldı. Mahkeme kararında iş kazası geçirdiği yılda iş yerinin tescilinin iptal edilmesi üzerine, SGK talihsiz işçiden 10 yılda yapılan bütün ödemeleri geri istedi.

05 engelli 5 Ana Manşet

BU PARAYI NASIL ÖDEYECEĞİM?
SGK’nın talebiyle hayatı kararan Demirtaş, 200 bin liralık parayı ödeyemeyecek durumda olduğunu belirterek, “2011 yılında geçirdiğim iş kazası sonucu felç oldum ve SGK’dan emekli oldum, kaza yaptığım 2011 yılından bu yana yeni hayatımı SGK’dan aldığım 3 bin lira maaşa dayalı olarak kurdum. Ama şimdi 2021 yılbaşından itibaren maaşım kesilmiştir ve benden bu zamana kadar aldığım 192 bin emekli maaşım ve o yıllar aralığında verilen 6 bin lira bayram ikramiyeleri gibi yardım paraları da olmakla beraber 200 bini bulan ve her geçen gün faizlenen bir para geri talep edilmektedir. Hiçbir imkanım kalmamış olup normal engelli yaşam koşullarımda ailemin ve çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamamaktayım. Devlet yetkililerine seslenmek istiyorum ve düşürülmüş olduğum bu zorlu mağduriyetlerime yardımcı olmalarını istiyorum dedi.

05 engelli 2 Ana Manşet 05 engelli 3 Ana Manşet belge Ana Manşet
Mustafa İNAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. cansu-kircali_avatar
    1 hafta önce

    ALLAH razı olsun teşekkür ederim sesimi duyuranlara