Samsun’dan O Eylemlere Destek!

samsunda-ikizdereye-destek
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da ‘En İyi Biz Biliriz’ Diyerek O Eylemlere Destek Verdiler! SAMÇEP üyeleri, taşocağına karşı çıkan İkizdere halkına Samsun’dan destek verdi

Samsun Çevre Platformu üyeleri, Rize İkizdere’deki İşkencedere Vadisi’nde yapılmak istenen taşocağına karşı direnen köylülerin yanında olduklarını belirtti. SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, İkizderelilerin provokatör olarak gösterilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

WhatsApp Image 2021 05 20 at 16.36.36 Ana Manşet

EN İYİ BİZ BİLİRİZ

İstiklal Caddesi’ndeki Süleymaniye Geçidi’nde bir araya gelen SAMÇEP üyeleri, basın açıklaması gerçekleştirdi. Grup adına konuşan Özdağ, “Cengiz Holding, İyidere Lojistik Liman İnşaatı Projesi kapsamında denizi doldurmak için taş temin etmek amacıyla İkizdere Vadisi’nde taş ocağı açmak istiyor. Bizler deniz dolgusu yapmak üzere taş temin etmek için Samsun’un akciğerleri olarak bilinen Kocadağ’ın nasıl delik deşik edildiğini, Kavak Bekdemir, Köseli ve Karapınar gibi köyleri kırsalının nasıl yok edildiğini iyi bilenleriz” dedi.

WhatsApp Image 2021 05 20 at 16.36.25 Ana Manşet

DESTEĞE ÇAĞIRDILAR

Özdağ sözlerine şu şekilde devam etti, “Direnişin en önünde yer alan kadınlar yaşam alanlarını savunarak, geçim kaynaklarını, arı kovanlarını, organik çay bahçelerini korumak için mücadele etmektedir. SAMÇEP olarak tüm bileşenlerimiz ile birlikte İkizderelilerin yanındayız ve sonuna kadar destekçileriyiz. Tüm emek ve demokrasi örgütlerimizi, yaşam savunucularını, doğaya ve insana duyarlı herkesi, yaşama hakları zorla ellerinden alınmaya çalışılan İkizderelilerin yanında olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir