baskaynak Doğa Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu izo HRS Ajans

Samsun’da Emlakçılardan Çağrı: “Sözler Tutulmadı”

featured

Samsun’da Emlakçılardan Çağrı: “Sözler Tutulmadı” SATEM Başkanı Mevlüt Oral, “En az 2 yıllık emlak bölümünü bitirenler bu mesleği icra edecek diye bir söz verilmişti ama maalesef bu söz tutulmadı” dedi

SATEM Başkanı Mevlüt Oral, en az 2 yıllık üniversiteden emlak bölümü mezunlarının mesleğin icra edileceği konusunda söz verildiğini fakat tutulmadığını öne sürerek, “Mesleğimizin diplomalı olmasını istiyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2021 12 12 at 16.24.24 Ana Manşet

‘DİPLOMA VURGUSU’

Samsun Tüm Emlakçılar Odası (SATEM) tarafından ‘Birlikte Güçlüyüz’ adı altında düzenlenen toplantıda emlakçılar bir araya geldi. Toplantının açılışında konuşan SATEM Başkanı Mevlüt Oral “Mesleğimizin diplomalı olmasını istiyoruz” vurgusu yaptı.

‘EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ’

“Emlakçılık işini yapan kişilerin en az lise mezunu olmasını istiyorduk” diyen Başkan Oral, “En az 2 yıllık emlak bölümünü bitirenler bu mesleği icra edecek diye bir söz verilmişti ama maalesef bu söz tutulmadı. Yeni iş yeri açacak kişilerden lise mezunu olanlar 1 yıl, üniversite mezunu olanlar ise 6 ay eğitim alacaklardı. Şu anda bu eğitimler alınmasın diye talepler var. Bizler bunu çok önemsiyoruz” diyerek emlakçılığın önemini bir kez daha dile getirdi.

WhatsApp Image 2021 12 12 at 16.24.24 1 Ana Manşet

SORUNLARA DEĞİNDİ

Konuşmasında sektördeki sorunlara da değinen Oral sözlerine şunları ekledi:

“Bizim en büyük sorunumuz sözleşme konusunda. Yeni çıkan yönetmelikte hukuki terim olarak var ama genel kurulda bu sözleşmeyle ilgili karar alacağız. Sözleşmesiz hiçbir emlakçının ofisine gayrimenkul girmeyecek. Girdiği takdirde ceza uygulanması gerekiyor. Kalitemizin daha da yükselmesi için birlik beraberlik içinde mücadele edeceğiz.”

WhatsApp Image 2021 12 12 at 16.24.23 1 Ana Manşet

YOĞUN KATILIM OLDU

Toplantıya, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Kuaförler Odası Başkanı Savaş Kiraz ve kentte hizmet veren emlakçılar katıldı.

Hakan AKGÜN-Umut Can Eren

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

WhatsApp Image 2021 12 12 at 16.24.23 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.