doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Emekliler Haykırdı! ‘Sendikamız Var Olacak’

samsunda-emekliler-haykirdi
Daha Fazla Göster

Samsun’da Emekliler Haykırdı! ‘Sendikamız Var Olacak’ Samsun’da DİSK Emekli Sen üyeleri, sendikalarının kapatılmak istenmesine tepki gösterdi

Samsun’da DİSK Emekli Sen üyeleri sendikalarının kapatılma kararını protesto ederek, basın açıklaması düzenledi. Yapılan basın açıklamasında, “sendikamızın kapatılma kararı bugün bir kez daha istinaf mahkemesi tarafından onandı. Tam da bu nedenle bizler, bugün bir kez daha bir arada, omuz omuza, güçlü ve kararlı bir şekilde dimdik ayaktayız” ifadeleri kullanıldı.

WhatsApp Image 2021 10 05 at 13.47.50 Ana Manşet

‘DİMDİK AYAKTAYIZ’

Emekliler Sendikası (DİSK Emekli-Sen) hakkında Ankara Valiliği tarafından açılan kapatma davasının 25 Mart 2021 tarihinde yapılan duruşmasında kapatma kararı çıktı. Samsun’da DİSK Emekli-Sen üyeleri İlkadım İlçesi’ndeki Öğretmenevi önünde toplanarak emeklilerin sorunlarına ve sendikanın kapatılma davasına dair basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı okuyan DİSK Emekli-Sen Samsun Şube Başkanı Tacettin Aydın, “Bizler Türkiye emeklilerinin sesi, on yıllardır emekli haklarının tanınması mücadelesinde bayrağı omuzlamış DİSK Emekliler Sendikası’yız. Kurulduğu günden bu yana hakkında defalarca kapatılma kararı alınan ve fakat daha büyük bir örgütlülük ve kararlılıkla tekrar yola çıkan sendikamızın kapatılma kararı bugün bir kez daha istinaf mahkemesi tarafından onandı. Tam da bu nedenle bizler, bugün bir kez daha bir arada, omuz omuza, güçlü ve kararlı bir şekilde dimdik ayaktayız” dedi.

WhatsApp Image 2021 10 05 at 13.47.54 Ana Manşet

‘SENDİKAMIZ VAR OLACAK’

“Varsın onlar DİSK Emekli-Sen’i sendika olarak tanımasın; Türkiye halkı bizleri emeklilerin temsilcisi olarak tanımaktadır” ifadelerini kullanan Aydın sözlerine şunları ekledi:

“Meşruluğumuz Türkiye halkından ve milyonlarca emeklinin hak mücadelesinden gelmektedir; meşruiyetimizi iktidara da tanıtacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Biz emekliler, bin yıllardır süren sömürü ve zulme direnme sorumluluğunu bin yıllardır toprağı ekenlerden, ekmeği üretenlerden, yarını elleriyle kuranlardan devraldık. Vazgeçmeyeceğiz. Bulunduğumuz her alanı sendikaya çevirecek, zihnimiz ve yüreğimiz bir mücadele edecek, güçlenecek ve mücadelemizi yaygınlaştıracağız! Sendikamız meşrudur! Sendikamız vardır! Sendikamız var olacaktır.”

 

Ayşe ÇOLAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir