Samsun’da Ekipler Göz Açtırmıyor

WhatsApp Image 2021-05-13 at 17.17.03
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Ekipler Göz Açtırmıyor  Samsun’da bayram dolayısıyla denetim ve kontroller yoğun bir şekilde devam ediyor

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da koronavirüs ve tam kapanma gölgesinde geçecek bayram dolayısıyla sıkı tedbirler alındı.

WhatsApp Image 2021 05 13 at 17.17.03 Samsun

SIKI TEDBİRLERE DEVAM

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şehrin giriş ve çıkış noktalarının yanı sıra, şehir içinde de oluşturulan uygulama noktalarında denetimleri hassasiyetle sürdürmeye devam ediyor. İl Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, bayram sürecinde de kontrollerin hız kesmeden yapılacağı ve sıkı tedbirlerin uygulanacağı öğrenildi.

WhatsApp Image 2021 05 13 at 17.16.10 Samsun

KESİNTİSİZ DENETİM

Herhangi bir suistimale yer vermemek adına 24 saat boyunca görev başında olan kolluk kuvvetleri, vatandaşların muafiyet belgelerini kontrol ederek, HES Kodu sorgulaması yapıyor. Belgesi olmayan ya da kuralları hiçe sayan vatandaşlara ise cezai işlem uygulanıyor.

WhatsApp Image 2021 05 13 at 17.16.09 Samsun

95 BİN PERSONEL GÖREVDE

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ramazan Bayramı boyunca tedbirlerin devam ettirileceği bildirilirken, “Salgının seyrinde yaşanan bu olumlu gidişatın sürdürülmesi açısından denetim faaliyetleri, tam kapanma döneminin kalan süresi içerisinde de tüm hızıyla sürdürülecektir” ifadeleri kullanırken, Ramazan Bayramını da içine alan süre boyunca şehirlerarası seyahat kısıtlaması ve sokağa çıkma kısıtlamasına dair yürütülen denetimlerde toplam 7 bin 251 kontrol noktasında 95 bin 948 kolluk personeli görev alacağı da ifade edildi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir