doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’da Eğitimciler Buluştu

Samsun'da-Eğitimciler-Buluştu
Daha Fazla Göster

Samsun’da Eğitimciler Buluştu  Samsun’da Eğitim-Bir-Sen üyeleri ile iş yeri temsilcileri biraraya gelerek eğitim ve çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu

Samsun’un Havza İlçesi’nde Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilciliğince iş yeri temsilcileri istişare toplantısı gerçekleştirildi.

20211001 2 50253139 69233010 scaled Samsun

Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam da sendikal çalışmalarda iş yeri temsilcilerine başarılar dileyerek, “Her zaman birlikte olduğumuz arkadaşlarımızla öğrencilerimize daha iyi eğitim ve mesai arkadaşlarımıza çalışma ortamı sağlamak için çalışmaktayız.” dedi.

20211001 2 50253139 69233012 scaled Samsun

Eğitim-Bir-Sen Havza Temsilcisi Numan Kurt ise iş yeri temsilcilerinin sendikanın uç beyi olduğunu dile getirerek, “Onların sahada gördükleri ve bizlere ilettikleriyle yol hartamızı belirlemekteyiz. 6. dönem toplu sözleşme ile birçok alanda yeni kazanımlar sağladık. Bizler ne kadar güçlü olursak elde edeceğimiz kazanımlar o kadar çok olacaktır.” ifadesini kullandı.

Eğitim-Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız da sendikacılık anlayışıyla önemli yol kat edildiğini anlatarak, “Yasaklara ve hak ihlallerine karşı mücadelemiz, kazanıma dönüşen söylem ve eylemlerimiz, eğitime yönelik çalışmalarımız, sorunların çözümüne ilişkin ısrarımız sendikacılığa yeni bir soluk getirmiş, bu alana yeni bir anlam kazandırmıştır. Sendikal hareketliliğin gerilediği bir dünyada örgütlenmeye bakışımız ve tutumuz, bu alana yeni bir anlam kazandırıyor. Kararlılıkla sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde birçok soruna çözüm bulunmasını sağladık, onlarca kazanım elde ettik.” diye konuştu.

20211001 2 50253139 69233011 scaled Samsun

Konuşmaların ardından iş yeri temsilcilerinin yetki ve sorumlulukları, görüş ve öneriler, toplu sözleşme süreci ve kazanımlar gibi konular görüşüldü.

Toplantıya AK Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, Eğitim-Bir-Sen Vezirköprü Temsilcisi Servet Arslan da katıldı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir