doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Eğitim Sorunlarına Ortak Çözüm

Samsun'da-Eğitim-Sorunlarına-Ortak-Çözüm
Daha Fazla Göster

Samsun’da Eğitim Sorunlarına Ortak Çözüm Samsun’da eğitim ve okul alanlarının arsa problemlerinin çözülmesi hususu masaya yatırıldı.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı eğitim ve öğretim noktasındaki başarı çıtasının yükseltilmesi, derslik sayısının artırılması, okulların eksikliklerin giderilmesi ile kentin eğitim ve öğretimde arzu edilen en yüksek başarıyı yakalaması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Samsun İl genelindeki eğitim ve okul alanlarının arsa konusundaki problemlerinin ortak bir koordinasyon çerçevesinde çözüme kavuşturulması için düzenlenen toplantı, Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Atakum Belediyesi, Canik Belediyesi ve İlkadım Belediyesinin konuyla ilgili yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İlin eğitim ve öğretim noktasındaki başarı çıtasının yükseltilmesi, derslik sayısının artırılması, okulların eksikliklerin giderilmesi ile kentin eğitim ve öğretimde arzu edilen en yüksek başarıyı yakalaması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirten Vali Dağlı, ilde karşılaşılan herhangi bir sorunun ilgili kurumlarla bir araya gelerek koordinasyon içerisinde çözüme kavuşturulmasını önemsediğini ifade ederek eğitim alanlarının arsa konusundaki problemlerin de bu çerçevede yürütüldüğünü söyledi.

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir