doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Eğitim İş’ten MEB’e Çağrı: “Atılması Gereken Adımlar Belli”

samsunda-egitim-isten-mebe-cagri
Daha Fazla Göster

Samsun’da Eğitim İş’ten MEB’e Çağrı: “Atılması Gereken Adımlar Belli” Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Volkan Erken, okullarda alınan koronavirüs tedbirlerinin yetersiz olduğunu belirterek, Milli Eğitim Bakanlığı’na çağrıda bulundu

Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Volkan Erken, öğrencilerin bir yıllık emeklerinin boşa gitmemesi için, ikinci dönemde okullarda tedbirlerin en üst düzeyde alınması için Milli Eğitim Bakanlığı’na seslendi.

WhatsApp Image 2021 11 12 at 16.11.36 Ana Manşet

‘BİR YIL DAHA ÇALINMASIN’

Neredeyse hiçbir tedbir almadan yüz yüze eğitimin başladığını belirten Erken, “Türkiye genelinde 2 bin 500 civarında sınıf karantinaya alınmış durumdadır. Ancak MEB okullarda yaşanan vakalar ve karantinaya alınan sınıflarla ilgili bilgileri kamuoyu ile paylaşmamakta, süreci şeffaf yönetmemektedir.

Okulları “Maske-mesafe-hijyen” tabelalarıyla donatıp, okullarda maske dağıtmaktan, mesafeleri kalabalığa engel olacak şekilde ayarlamaktan, hijyen malzemeleri temin etmekten aciz bir yönetim, milli eğitimimizden bir yılı daha çalmak üzeredir” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 12 at 16.13.23 Ana Manşet

‘ATILMASI GEREKEN ADIMLAR BELLİ’

“Milli Eğitim Bakanlığı görevini yapmayıp sorumluluktan kaçarak sorunların çözümünde öğretmen, öğrenci ve veliyi karşı karşıya getirmektedir” diyen Erken, şunları söyledi:
“Öğrencilerimizin bir yılı daha çalınsın, biz eğitimcilerin bir yıllık emeği daha boşa gitsin istemiyoruz! Eğitim, yoksul öğrencilerin yok sayılacağı şekilde uzaktan değil, okuldaki herkesin sağlığı hesap edilecek şekilde yüz yüze devam etmelidir. Kış aylarında daha vahim tablolar ortaya çıkmaması için derhal atılması gereken adımlar atılmalıdır.”

Ayşe ÇOLAK

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir