SAMSUN'DA BAYRAM ÖNCESİ TRAFİK DENETİMLERİ 

Kurban Bayramı öncesinde trafik denetimleri hız kesmeden devam ediyor. Samsun İl Jandarma Komutanlığı ile Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığı trafik timleri, "Yolun Sonu Bayram Olsun" mottosuyla Kurban Bayramı öncesi ve sonrasında trafik kazalarının yoğunlaştığı bölgelerde ve mahalle yollarında trafik düzeni ve güvenliğini sağlamak için harekete geçti.

TRAFİK DENETİMİ VE RADARLA HIZ DENETİMİ FAALİYETLERİ BAŞLADI 

Bu kapsamda, sürücülerin ve yayaların trafik kurallarına uygun davranmalarını teşvik etmek ve can kayıplarını en aza indirmek amacıyla özel dron ile havadan trafik denetimi ve radarla hız denetimi faaliyetleri başlatıldı.

DRONE İLE HAVADAN DENETİM 

Denetimler Kurban Bayramı öncesi ve sonrasında devam edecek. Bu sayede, trafik kazalarının yaşandığı bölgelerde ve mahalle yollarında güvenlik önlemleri artırılarak, trafikte disiplin sağlanması hedefleniyor. Özellikle hızın neden olduğu kazaların önlenmesi adına radarla hız denetimlerinin yanı sıra, özel dron kullanımıyla havadan trafik denetimlerinin yapılması da dikkat çekiyor.

Samsun'da yurt inşaatında sona doğru! İşte kapasitesi Samsun'da yurt inşaatında sona doğru! İşte kapasitesi

ARALIKSIZ DEVAM EDECEK 

Bu teknolojik araçlar sayesinde, trafikteki ihlallerin tespiti ve gerekli önlemlerin alınması sağlanacak. Sürücüler ve yayalar, trafik kurallarına uymaları konusunda sürekli olarak bilinçlendirilirken, güvenli bir sürüş ortamının sağlanması için çalışmaların aralıksız devam edeceği öğrenildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: İHA