SAMSUN'DA DOLMUŞÇULAR ZAM İSTİYOR 

SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, 'en az yüzde 50 zam' taleplerini Samsun Büyükşehir Belediyesine ilettiklerini açıkladı. İlçe minibüsleri, merkezdeki minibüsler ile dolmuş hatlarının fiyat tarifesinin artan maliyetler nedeniyle güncellenmesi gerektiğini ifade eden Eyüb Güler, "Talebimizi Büyükşehir Belediyesine ilettik" dedi.

YÜZDE 50 ZAM TALEBİ

Geçen yıl şoför esnafının beklediği zammı alamadığını kaydeden Güler, “Şoför esnafının geçen sene alması gereken zamlar vardı, onları almamıştık. Sabır gösterdik ama şoför esnafımız zor durumda. Akaryakıt ve diğer masraflar oldukça artı. Şoförlerin zam talebi var. Bu talebi Samsun Büyükşehir Belediyesine ilettik. Talebimiz görüşülüyor, 1 hafta içinde sonuçlanmasını bekliyoruz" diye konuştu.

SAMSUN'DA ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE ZAM GELECEK Mİ? 

1, 2, 3, 4. Dolmuş Hatları, 11 merkez minibüs hattı ile ilçe minibüs hatları için zam talepleri olduğunu kaydeden Güler, "Öğrenci servis ücretleri ayrı bir konu. Hatların durumu masaya yatırıldıktan sonra ona da bakacağız. Taleplerimizin kısa sürede neticelenmesini bekliyoruz. Bizim zam talebimiz tarifeye yüzde 50’den aşağı zam olmaması yönünde. Ekmeğe yüzde 17 zam istedik ama şoför esnafı geçen sene de zam alamamıştı. Bu nedenle uygulanacak zammın yüzde 50’den aşağı olmamasını talep ettik” şeklinde konuştu.

Samsun iş ilanları: Samsun'da iş arayanlara müjde! Onlarca iş ilanı açıldı Samsun iş ilanları: Samsun'da iş arayanlara müjde! Onlarca iş ilanı açıldı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.