doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da ‘Doktor Mucize’ Operası Sahnelenecek

Samsun'da 'Doktor Mucize' Operası Sahnelenecek
Daha Fazla Göster

Samsun’da ‘Doktor Mucize’ Operası Sahnelenecek Samsun Devlet Opera ve Balesi, Georges Bizet’in ödüllü eseri “Doktor Mucize” komik operasını sahneye koyacak

20201114 2 45370864 59767550 Foto Galeri

SAMDOB’dan yapılan açıklamaya göre, Bizet’in 18 yaşında besteleyerek Jacques Offenbach’ın düzenlediği yarışmada birincilik ödülü kazandığı “Doktor Mucize” operası, Şahan Gürkan’ın rejisörlüğünde izleyiciyle buluşacak. Librettosunu Leon Battu ve Ludovic Halevy’nin kaleme aldığı eserde, sevdiğine kavuşmak için doktor kılığına giren Yüzbaşı Silvio ve sevgilisi Laurette’nin hikayesi ele alınıyor.

f4b23a2e2231c81b1d91407190f3fe29 Foto Galeri

Aşıkların kavuşma serüveninin komik dille anlatıldığı ve İtalya’da geçen eserin konusu şöyle:

“Birbirini çok seven Silvio ve Laurette, Laurette’nin belediye başkanı olan babasının askerleri sevmemesi üzerine kavuşamamaktadır. Sevdiğinden vazgeçmeyen Yüzbaşı Silvio, eser boyunca farklı karakter ve oyunlarla ortaya çıkarak sevdiği kızla evlenmeye çalışır.”

Alışılmışın dışında bir dünyanın resmedildiği opera eserinin rejisörlüğü Şahan Gürkan, koreografisini Arzu Kaya, dekorunu Gülden Sayıl, kostümlerini Gülnur Çağlayan Tuluk ve ışık tasarımını Oğuz Murat Yılmaz üstleniyor.

Gösteri, sosyal mesafe kuralı gözetilerek 1,5 metre arayla yapılan koltuk dizilimiyle Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu’nda 16 ve 18 Ekim saat 20.00’de beğeniye sunulacak.

samsunda doktor mucize komik operasi sahnelendi h47968 1 Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir