Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdürlüğü Türk Müziği Topluluğu, Karadeniz Diyabet Derneği iş birliğiyle anlamlı bir projeye imza attı. Şef Hatice Sevtap Bayraktar yönetiminde hazırlıklarını 2,5 aydır sürdürdüğü konseri, Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Bir aile kazada yok oldu! Samsun'da gözyaşları içinde toprağa verildiler Bir aile kazada yok oldu! Samsun'da gözyaşları içinde toprağa verildiler

100. YILA VURGU YAPILDI

Sunuculuğunu Gazi Devlet Hastanesi Dahiliye Uzmanı doktorlarından Volkan Konya’nın yapmış olduğu konserin açılış seremonisinde 23 Aralık 2021’de vefat eden, aynı zamanda bir tıp doktoru olan klasik Türk müziği sanatçısı Mehmet Alaettin Yavaşça, 25 Aralık 2013’te vefat eden Türk sanat müziği sanatçısı Adnan Şenses anıldı. Cumhuriyetin 100.yılına da vurgu yapılan konuşmalarda, Cumhuriyet’in hemen 1 gün sonrasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İsmet İnönü’ye yazmış olduğu mektubun bir kısmı okunarak, milli şef ölüm yıldönümünde anılmış oldu. 

YOĞUN KATILIM OLDI

Kulakların pasının silindiği muhteşem konsere, DSİ 7. Bölge Müdür Yardımcıları Mustafa Kemal Tosuner ve Murat Şerbetçi ve eşi, Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Koro Şefi Özge Altıntaş Özcan, Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Eski Şefi Nihat Gönül ve eşi Hamide Gönül, Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı TSM Bölüm Başkanı Cavit Ersoy ve eşi Yeter Ersoy, ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, ADD TSM Korosu Şefi Ahmet Sedat Mete, Kadıköy Belediyesi Koro Şefi Zafer Sezgen, SASAD Başkanı ve Koro Şefi Ömer Umutlu ve çok sayıda kişi katıldı. Gecenin sonunda sahne alanlara ve emeği geçenlere plaket ve çiçek takdim edildi. 

Haber Kaynak: S. Gökhan UÇAROĞLU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.