Samsun'un Atakum ilçesi Taflan Deresi mevkii sahilinde, 4 kişilik aile serinlemek için girdiği Karadeniz’de boğulma tehlikesi geçirdi. Anne, baba ve bir çocuklarının hayati durumların iyi olduğu bilgisine ulaşılırken, diğer çocuklarının entübe olduğu öğrenildi.

ATAKUM'DA BOĞULMA

Olay, Atakum ilçesi Taflan Deresi mevkii sahilinde meydana geldi. Samsun’a başka bir ilden geldiği öğrenilen 4 kişilik Yaşar ailesi serinlemek için denize girdi. Bir süre sonra rüzgarın ve şiddetli dalgaların etkisiyle boğulma tehlikesi yaşayan ailenin yardımına çevredeki vatandaşlar ve cankurtaranlar yetişti.

FURKAN YAŞAR DENİZDE ARANDI

Anne Bediha Yaşar (42) kıyıda bulunan vatandaşların denizdekileri yönlendirmesiyle kıyıya getirildi. Baba ve bir çocuğu ise kendi imkanları kendisini kıyıya attı. Diğer çocukları Furkan Yaşar (19) ise bir süre denizde arandı.

Necdet Uzun yazdı: İstenirse oluyor... Necdet Uzun yazdı: İstenirse oluyor...

CANKURTARANLAR BAYGIN HALDE BULDU

Cankurtaranlar tarafından denizde baygın halde bulunan Furkan Yaşar kıyıya çıkartıldı. Olay yerine gelen 112 ekipleri aile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi götürdü.

15 DAKİKA KALP MASAJI YAPILDI

Hastaneye bilinci kapalı halde getirilen 19 yaşındaki Furkan Yaşar’a doktorlar 15 dakika boyunca kalp masajı yaptı.

YOĞUN BAKIMDA

Hayata döndürülen 19 yaşındaki genç entübe edilerek yoğun bakıma alındı. Anne ve baba ve diğer çocukların ise durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.