doğa area cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Demir Hala Kadro Kuruyor! Belediyede Yap-Boz Dönemi

Samsun'da-Demir-Hala-Kadro-Kuruyor!-Belediyede-Yap-Boz-Dönemi1
Daha Fazla Göster

Samsun’da Demir Hala Kadro Kuruyor! Belediyede Yap-Boz Dönemi  Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde seçimlerin üzerinden 2,5 yıl geçmesine rağmen  Belediye Başkanı Mustafa Demir hala ekibini kuruyor. Bazı daire başkanlıklarında yeni atamalar yapıldı

Samsun’da seçimlerin üzerinde 2,5 yıl geçmesine rağmen hala kadro tamamlanmadı. Mustafa Demir başkanlığında Büyükşehir Belediyesi’nde yap-boz dönemi sürerken son alınan kararla Fen İşleri Daire Başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Yol İşleri Daire Başkanlığı ve Yol İşleri Daire Başkanlığı’nda yeni atamalar gerçekleştirildi.

İŞTE O ATAMALAR
Samsun Büyükşehir’de Fen İşleri Daire Başkanı olan Metin Köksal Genel Sekreter Yardımcılığı’na atanırken, Kemal Özüm Fen İşleri Daire Başkanı oldu. Yol Yapım Onarım Şube Müdürü olan Ahmet Bayır, Yol İşleri Daire Başkanlığı’na getirilirken, Çevre Koruma Daire Başkanlığı’nı vekaleten yürüten Ali Tulumen ise başkanlığa asaleten atandı.

GENEL SEKRETER YARDIMCISI OLDU
Samsun’da uzun yıllar İller Bankası Samsun Bölge Müdürlüğü yapan ve 2019 yılında da Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı olan Metin Köksal Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığına atandı.

METİN KÖKSAL KİMDİR?
1 Temmuz 1964 tarihinde Çarşamba’da doğan Köksal ilk ve orta eğitimini Çarşamba’da tamamlamış olup, Çarşamba Lisesi’nden 1981 yılında mezun oldu. 1986 yılında Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 1987-88 yılları arasında özel sektörde inşaat mühendisi/şantiye şefi olarak çalıştı. Özel sektör deneyiminden sonra 1987 yılında İller Bankası 15. Bölge (Sivas) Müdürlüğü’nde göreve başladı. 1994 yılında İller Bankası Samsun Bölge Müdürlüğü’ne naklen atandı. 2001-2003 yılları arasında 1999 Depremi sonrasında Düzce ilinde kalıcı konutlar projelerinde inşaat mühendisi olarak 3 yıl süreyle görev yaptı. 2003 yılından itibaren tekrar İller Bankası Samsun Bölge Müdürlüğü’nde görevine devam etti. 28 Nisan 2019 tarihinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı olarak atanan Metin Köksal evli ve 3 çocuk babasıdır.

ASALETEN BAŞKAN OLDU
Geçtiğimiz yıl Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü görevinden sonra Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı görevine vekaleten atanan Ali Tulumen, başkanlığa asaleten atandı.

ALİ TULUMEN KİMDİR?
1977 yılında Trabzon’da doğdu. 2001 yılında Atatürk Üniversitesi’nden Çevre Mühendisliği Bölümünde Lisans Programı’nı tamamlayan ve iş hayatına 2002 yılında başlayan Tulumen, 2007-2020 yılları arasında Kadıköy Belediyesi’nde Çevre Koruma ve Kontrol Müdür Yardımcısı olarak Çevresel Gürültü Yönetimi, Elektromanyetik Kirlilik ve Analizi, İklim Değişikliği ile Mücadele, Yerel Yönetimlerde Atık Yönetimi, Yeşil Bina ve Yerleşke kriterleri, Toplumsal Çevre, Afet ve İklim Değişikliği Bilincinin arttırılması çalışmalarını yürüttü. 2020 yılında Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü görevinden sonra 2021 yılı Şubat Ayında Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı görevine vekaleten atandı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    o kadroları korusun bakalım secımlerde onu kım koruyacak . adam samsun a ceza gibi