Samsun'da DEAŞ Operasyonu! Yeni Gelişme Samsun'un İlkadım, Atakum ve Tekkeköy ilçelerinde geçtiğimiz salı eş zamanlı olarak düzenlenen DEAŞ operasyonlarında gözaltına alınan 6 kişiden 2'si sınır dışı edilirken, 4 kişi ise adliyeye sevk edilerek gözaltı süreleri 4 gün uzatıldı.

"100. Yılında Mübadele ve Türk-Yunan İlişkileri Kongresi" Samsun'da Sona Erdi! "100. Yılında Mübadele ve Türk-Yunan İlişkileri Kongresi" Samsun'da Sona Erdi!

SAMSUN DEAŞ OPERASYONU

Edinilen bilgiye göre, Samsun'da terör örgütü DEAŞ'ın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gecen salı sabahı İlkadım, Atakum ve Tekkeköy ilçelerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin de desteğiyle düzenlenen operasyonda Irak ve Suriye'de bulundukları dönemlerde DEAŞ içinde yer aldıkları ileri sürülen yabancı uyruklu 6 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

GÖZALTI SÜRELERİ UZATILDI

Gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda dijital malzemelere incelenmek üzere el konuldu. 2 kişi TEM Şube Müdürlüğündeki sorgusunun ardından serbest bırakılıp sınır dışı edilmek üzere işlemler başlatılırken, 4 DEAŞ şüphelisi ise bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 4 kişinin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatılarak sorgulanmaları için yeniden Samsun Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.