doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Cumhuriyet Gururu

samsunda-cumhuriyet-gururu
Daha Fazla Göster

Samsun’da Cumhuriyet Gururu Samsun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıldönümü kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıldönümü kutlamaları Samsun’da başladı. Samsun Valiliği, Samsun Garnizon Komutanlığı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi çelenkleri, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve tarafından Atatürk Anıtı’na sunuldu.

samsunda cumhuriyet gururu 1 Ana Manşet

 

7’DEN 70’E HERKES SAYGI DURUŞUNDA BULUNDU
Saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, şeref defterinin imzalanması ile devam etti. Saygı duruşunda bulunulduğu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu esnada protokolün yanı sıra çevrede bulunan vatandaşlar, esnaf ve lokantalarda bulunan müşteriler de ayağa kalkarak saygı duruşunda bulundu.

samsunda cumhuriyet gururu 3 Ana Manşet

 

‘CUMHURİYETE HAYAT VEREN RUH DİMDİK AYAKTADIR’
Şeref defterini imzaladıktan sonra konuşan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, “Cumhuriyetimizin 98’inci yılına ulaşmanın heyecanınızdayız ve milletçe Atatürk’ün huzurundayız. Türkiye Cumhuriyeti kahramanlıklarla dolu çetin bir mücadelenin eseridir. İstiklal harbimizi zaferle taçlandıran Cumhuriyetimize hayat veren ruh tıpkı 98 yıl önce olduğu gibi bugünde dimdik ayaktadır. Bu ülkeyi ebediyete kadar yaşatmak üzere bizlere bırakılan başta siz olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum” dedi.

 

 

Tören, Atatürk Anıtı önünde fotoğraf çekiminin ardından sonlandı. Törene ayrıca CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek İle Neslihan Hancıoğlu’nun yanısıra Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal,  askeri erkan ve protokol üyeleri katıldı.

Hakan AKGÜN – Umut Can EREN

 

samsunda cumhuriyet gururu 5 Ana Manşet samsunda cumhuriyet gururu 4 rotated Ana Manşet samsunda cumhuriyet gururu 2 Ana Manşet

 

 

 

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir