Samsun’da 19 Haziran Cumartesi Günü Yapılacak! Karadeniz’in En Moderni

samsunda-cumartesi-gunu-yapilacak
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da 19 Haziran Cumartesi Günü Yapılacak! Karadeniz’in En Moderni 19 Haziran Cumartesi günü 19 Mayıs ilçesi Nebiyan Yaylası’nda hayata geçirilen Karadeniz’in en modern ‘Doğa ve İzcilik Kampı’ gençlere kapılarını açacak

Samsun şehir merkezine 40 km uzaklıkta, yeşilin her tonunun bulunduğu ormanları, serin suları, tertemiz havası ve yüksek rakımı ile bölgenin adeta seyir terası niteliğindeki konumuyla ve doğayla iç içe olan kamp, Türkiye’nin birçok ilinden gelen gençlerin “Bir kardeşlik iklimi” adı altındaki buluşmalarına ev sahipliği yapacak.

AW329274 02 Ana Manşet

Gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak amacıyla kurulan ve 10 adet bungalov tipi evden oluşan tesis, 150 yatak kapasiteli olup, kültürel faaliyet binası ve sosyal tesis binası da mevcut. Tesis içinde ayrıca basketbol, voleybol gibi çok amaçlı saha, tırmanma duvarı, havalı tüfek, geleneksel okçuluk, masa tenisi, dart, satranç, langırt ve zirveye yürüyüş parkuru gibi alanları da bulunuyor.

Katılımın ücretsiz olduğu, ulaşım dahil tüm ihtiyaçların Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılandığı kampa katılan gençlerin tamamına, yolculukları süresince ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak, teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecek. Kamplarda kız ve erkek dönemleri ayrı ayrı yapılacak olup, bir kamp dönemi 4 gün olacak. Kamplara başvurular 05 Mayıs-07 Temmuz 2021 tarihleri arasında ‘https://gencizbiz.gsb.gov.tr’ adresi üzerinden yapılacak. Online başvuru yapma imkânı bulunmayan gençler, kendilerine en yakın gençlik merkezlerine gitmeleri halinde, başvuruları görevliler tarafından aynı sistem üzerinden yapılacak.

AW329274 03 Ana Manşet

Kamp hakkında açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Kampımıza ülkemizin dört bir yanından gelen gençlerimiz kendilerine sağlanan bu büyük imkândan eşit şartlar altında özgürce yararlanabilecek. Geleceğe yatırım olarak değerlendirdiğimiz bu kampımız, ülkemizin kültürel çeşitliliğini yansıtan çok renkli bir görünüm sergileyecek, ilimizin tanıtımına da önemli bir katkı sunacaktır” dedi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir