doğa calven duru
       
5s dikey arslan Mega Halı

Samsun’da CHP’den Basın Açıklaması! ‘Kriz Buhrana Dönüştü’

samsun-chp-kriz-buhrana-donustu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da CHP’den Basın Açıklaması! ‘Kriz Buhrana Dönüştü’ CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Türkiye’de milyonlarca emekçinin, memurun, çiftçinin, emeklinin, esnafın, öğrencinin ekonomik buhranın ortasında, yaşam mücadelesi verdiğini söyledi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, ülkenin derin bir ekonomik krizin içinden geçtiğini belirterek, “Milyonlarca emekçi, memur, çiftçi, emekli, esnaf, öğrenci buhranın ortasında yaşam mücadelesi veriyor. Milyonlar işsizlikle, hayat pahalılığıyla, yoksullukla, borçlulukla ve maalesef açlıkla boğuşuyor” dedi.

09 turkel Ana Manşet

ZAM YAĞMURU

İlkadım İlçesi CHP Samsun İl Teşkilatı tarafından düzenlenen basın açıklamasında konuşan Başkan Türkel, “Tam üç yıl önce, 2018 yılının temmuz ayında, tek adam rejiminin resmen yürürlüğe girmesiyle birlikte, yaşadığımız ekonomik krizin şiddeti arttı. Hükümetin, halkı Kovid-19 salgınıyla mücadelede yalnız bırakmasının ardından da, bu kriz tam bir buhrana dönüştü. Geldiğimiz noktada milyonlarca emekçi, memur, çiftçi, emekli, esnaf, öğrenci buhranın ortasında yaşam mücadelesi veriyor. Milyonlar işsizlikle, hayat pahalılığıyla, yoksullukla, borçlulukla ve maalesef açlıkla boğuşuyor. Halkımız bu sorunlarla boğuşurken, saraylarından ülkeyi yönetenler, milyonların sırtına yeni yükler bindiriyor. Erdoğan’ın şahsım hükümeti, miting meydanlarında “Temmuz ayında ekonomi şahlanacak” demişti ama Temmuz ayıyla beraber zam yağmuru hızlandı. Anlaşılan o ki, şahlanan yine milyonlar değil, bir avuç imtiyazlı insan olacak. Çünkü Saray halkın gerçeklerine ve ihtiyaçlarına tamamen sırtını dönmüş durumda” ifadelerini kullandı.

09 turkel 3 Ana Manşet

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir