doğa samsun surucu kursu duru
5s akın Mega Halı

Samsun’da Cennet’te Büyüleyen Görüntü!

samsun-cennet1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Cennet’te Büyüleyen Görüntü! UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde bulunan yılkı atları havadan görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından “kesin korunacak hassas alan” ilan edilen Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti uluslararası öneme sahip sulak alan belirlenmesi için geliştirilmiş 9 kriterden 8’ni karşılıyor. Yaklaşık 400 bitki türü ile zengin bir bitki çeşitliliğine sahip olan Kuş Cenneti, Türkiye’de toplam 487 kuş türünden 357’sine, susamurlarına, mandalara ve yılkı atlarına ev sahipliği yapıyor.

samsun delta 25 haziran1 1 Samsunsamsun delta 25 haziran1 2 Samsun

Birçok çeşit balık ve hayvan türünün bulunduğu deltaya yılkı atları ayrı bir güzellik katıyor. Fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmezi olan yılkı atları görsel şölen sunuyor.

samsun delta 25 haziran1 4 Samsun samsun delta 25 haziran1 3 Samsun

Atlar, gün batımı ile birlikte havadan görüntülendi. Atlar ve gün batımı seyir zevki yüksek manzaralar ortaya çıkardı. Her yıl ortalama 55 bin ziyaretçi alan Kuş Cenneti, pandemi dolayısıyla geçici bir süreliğine kapatılsa da normalleşme süreci ile birlikte yeniden ziyaretçilerini bekliyor.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir