Samsun'un Canik ilçesinde dün akşamdan beri kendisinden haber alınamayan Ali Çelebi'nin cami inşaatında cesedi bulundu. Görme bozukluğu olan Çelebi'nin 5 metre yükseklikten düşerek hayatını kaybettiği belirlendi.

OLAY CANİK'TE MEYDANA GELDİ

Olay, Canik ilçesi Karşıyaka Mahallesi Kanije Sokak üzerindeki Canik Belediyesi yanında yapımına devam edilen Canik Merkez Camisi inşaatında meydana geldi.

DÜN AKŞAM İŞTEN ÇIKAN KIZINI ALMAK İÇİN EVDEN ÇIKTI

Edinilen bilgiye göre, görme bozukluğu yaşayan Ali Çelebi (58), dün akşam işten çıkan kızını karşılamak için evden çıktı. 

Ümit Özdağ Samsun'da! Ümit Özdağ Samsun'da!

KENDİSİNDEN HABER ALINAMADI

Evden çıktıktan sonra kızını almayan ve kendisinden de haber alınamayan Ali Çelebi için yakınları polise kayıp ihbarında bulundu.

ALİ ÇELEBİ'DEN ACI HABER GELDİ

Yakınları Ali Çelebi'den bu sabah acı haber aldı. Çelebi’nin cansız bedeni bir yakını tarafından cami inşaatının otopark girişinde bulundu. Çelebi'yi kanlar içinde bulan yakınları hemen 112 Acil Çağrı Merkezine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri şahsın hayatını kaybettiğini belirledi. Çevrede güvenlik önlemi alan polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

"GÖZLERİNDE SORUN VARDI, YÜKSEKTEN DÜŞMÜŞ"

Ali Çelebi’den dün akşamdan beri haber alamadıklarını belirten ağabeyi Mustafa Çelebi, “Kendisi kardeşim olur. Nasıl olduğunu bilmiyoruz. Akşam kızını almaya gidiyordu. Gözlerinde sorun vardı. Yüksekten düşmüş. Her akşam işten çıkan kızını karşılardı. Dün akşam 18.00’den beri kendisinden haber alamadık. Kameralara da baktık. Hayatını kaybettiği yerlerde görüntüsü var ama düştüğü yer görülmüyor. Cenazesini bir akrabamız görüp bize haber verdi. Başımız sağ olsun” dedi.
Çelebi'nin cansız bedeni yapılan incelemenin ardından morga kaldırıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN