doğa yataks cemre
       
5s dikey arslan Mega Halı

Samsun’da Büyük Saygısızlık!

samsunda-buyuk-saygisizlik-manset
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Büyük Saygısızlık! Tez-Koop İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın’ın, Türk Bayrağı’nı masa örtüsü gibi kullanılması tepki çekti

Tez-Koop İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın’ın katıldığı bir programda, konuşma yaptığı masanın üzerinde bulunan Türk Bayrağı’nın adeta bir masa örtüsü gibi serip, üzerine de malzemeler koyması hem “saygısızlık” hem de yasalara aykırı olarak nitelendirildi.

22 bayrak yenisi ic Ana Manşet

MASAYA SERİLDİ

Şube Başkanı Tarık Sayın’ın katıldığı bir toplantıda, masasının üzerine serilen Türk Bayrağı’nın “örtü” görüntüsüne yönelik sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü.

KANUNA AYKIRI

Türk Bayrağı Kanunu’nun 7. maddesinde “Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez” deniliyor.

Merve İLHAN


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Muhabir Merve hanım biliyorum aynı anda 2 yerde olamazsınız ama bunu da haber yapmanız gerekmez mi? https://www.samsunhaber.com/genel/ak-parti-ilce-teskilati-toplantisinda-tepki-ceken-goruntuler-h67273.html