doğa yataks cemre
       
5s akın bilgi

Samsun’da Büyük Panik! Faciaya Ramak Kaldı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Büyük Panik! Faciaya Ramak Kaldı Samsun’da engelli bir vatandaşın dumandan etkilendiği yangında, itfaiye ekiplerinin, dar sokaklar ve uygunsuz park edilen araçlar yüzünden olay yerine geç ulaşması nedeniyle faciadan dönüldü

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde elektrik kontağından çıktığı iddia edilen ve engelli bir vatandaşın dumandan etkilendiği yangında itfaiye ekiplerinin, dar sokaklar ve uygunsuz park edilen araçlar nedeniyle olay yerine geç ulaşması zor anlar yaşattı ve faciadan dönüldü

WhatsApp Image 2021 07 13 at 14.36.21 Ana Manşet

SEFERBER OLDULAR

İlkadım İlçesi’nde Orhan Koç’a ait işyerinde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın, kısa sürede yayıldı. Bir anda alev ve dumanların yükseldiği olayda Saathane Meydanı’nı adeta duman kapladı. Olay yerine itfaiye ve cankurtaran ekipleri sevk edildi. Bazı vatandaşlar kendi imkanları ve yangın tüpleri ile müdahale etti. Hem ekipler hem de vatandaşlar yangını söndürmek için adeta seferber oldu. Olayda yoğun dumandan etkilenen engelli bir vatandaşa cankurtaran ekipleri müdahale etti. İlk müdahalenin ardından yaralı, hastanede tedavi altına alındı.

WhatsApp Image 2021 07 13 at 14.36.10 Ana Manşet

“NEYE UĞRADIĞIMI ŞAŞIRDIM”

Dükkan sahibi Orhan Koç, işi için sanayiye kadar gittiğini telefon geldiğinde neye uğradığını şaşırdığını gördüğü manzara karşısında çok üzüldüğünü söyledi.

WhatsApp Image 2021 07 13 at 14.36.13 Ana Manşet

PLASTİK MALZEMELER VARDI

Orhan Koç’un kardeşi Davut Koç yangının elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiklerini belirterek, “Yangının elektrik kontağından çıktığını düşünüyoruz. İçeride plastik malzemeler deri koltuklar vardı. Çatı yaparken silikon malzemeler kullanıyoruz. Büyük ihtimalle onlar patladı” dedi.

WhatsApp Image 2021 07 13 at 14.36.08 4 Ana Manşet

“KAPIYI KIRDIK”

Olay anını anlatan Çetin Uysal, “Dükkanıma doğru gidiyordum. İçerden dumanlar yükseldiğini gördüm. Kapıyı kırdık. Yoğun dumandan içeriye giremedik. İtfaiyeyi ve 112’yi aradık. İtfaiye zamanında gelemedi geç kaldı. Daha hızlı ulaşmaları lazımdı. Can kaybı da olabilirdi. 20 dakika geç geldi. Biraz endişe ettik. Neyse ki kimseye bir şey olmadı” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 07 13 at 14.36.07 1 Ana Manşet

BOMBA GİBİ PATLADI

Yangın tüpü ile müdahale ettiklerini belirten Fatih Kanık, “Bir patlama sesi duyduk. Adeta bomba gibi patladı. O an savrulduk ama çok şükür bir şey olmadı. itfaiye biraz geç kaldı. Biz vatandaş olarak görevimizi yaptık ” ifadelerini kullandı.

Dilber BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Polis hep radar kurmasın, biraz da ara sokak kontrolü yapsın