doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Bu Mahallede Hiç Görülmedi!

Samsun'da-Bu-Mahallede-Hiç-Görülmedi11111!jpg
Daha Fazla Göster

Samsun’da Bu Mahallede Hiç Görülmedi Samsun’da bir mahallede hiç koronavirüs görülmedi

Samsun’un Bafra İlçesi’ne bağlı Gökalan Mahallesi’nde Türkiye’de görülen ilk vakadan bugüne kadar hiç korona virüs vakasına rastlanmadı. Mahalle sakinleri tedbiri üst düzeyde tutmaya devam ediyor.

SAMSUN ZİRVEDEYDİ
Koronavirüs vakalarında bir zamanlar en yüksek riskli il olarak başı çeken Samsun’da yüz binde 678,72 ile görülen zirvenin ardından vaka oranı aşılamanın etkisiyle düşüşe geçti. 5 hafta Türkiye’nin en riskli ili olarak zirvede yer tutan Samsun, zor günleri geride bıraktı.

TEDBİRLER ÜST DÜZEYDE
Yoğun bakım doluluk oranlarının yüksek seyrettiği ve sağlıkçıların bu dönemde mesai mefhumu gözetmeden çalıştığı ilde son 1,5 yılda 3 binin üzerinde vatandaş korona virüsten hayatını kaybetti. Vaka oranlarının yüksek seyrettiği dönemlerde bile Gökalan Mahallesi sakinleri kendisini korudu. Mahallenin girişine asılan pankartla mahalleye davetsiz misafir kabul edilmedi. Mahalleye girmek isteyenlerin HES koduna bakıldı.

Küçük çocukların da maske takıp kurallara uyduğu 65 nüfuslu Gökalan Mahallesi’ne Türkiye’de görülen ilk pozitif vakadan günümüze kadar Kovid-19 virüsü giremedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir