doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Bir Mahallenin Doğalgaz Özlemi

Samsun'da Bir Mahallenin Doğalgaz Özlemi6
Daha Fazla Göster

Samsun’da Bir Mahallenin Doğalgaz Özlemi Samsun’un Çarşamba İlçesi Yalı Mahallesi sakinleri yıllardır doğalgaz özlemi çekiyor

WhatsApp Image 2021 08 28 at 17.20.20 Samsun

Samsun’un Çarşamba İlçesi Yalı Mahallesi Muhtarı Selami Şahin, git gide gelişen ve turizm merkezi olma yolunda ilerleyen mahallelerine doğal gaz gelmesini istediklerini belirterek, yetkililere çağrıda bulundu.

NÜFUS ARTIYOR

Yalı Mahallesi’nin turizm potansiyelinin yüksek ve gelişime açık olduğunu ifade eden Muhtar Şahin, “Mahallemiz, şehrin doğu tarafında 8 kilometrelik bir sahili olan Yalı Mahallesi. Yerleşime açık, imarı yapıldığı için git gide nüfusu artıyor. Biz doğal gazın nimetlerinden de faydalanmak istiyoruz. Vatandaşımız da çok talepkar. Kışın 2 bin -2 bin 500 olan nüfusumuz 10 binlere çıkıyor. İnsanlar doğal gaz olmadığı için kış aylarında buradan ayrılmak zorunda kalıyor” dedi.

KATMA DEĞERİMİZ YÜKSELECEK

Vatandaşın doğal gaz konusunda adım atılmasını istediğini kaydeden Şahin sözlerine şunları ekledi: “Talep toplamaya başlayacağız ve Çarşamba Belediyesi’ne ulaştıracağız. Pandemi nedeniyle insanlar şehir merkezinden uzakta yaşamak istiyor. Buraya doğal gaz geldiği takdirde daimi olarak vatandaşlarımız sayesinde hem mahallemiz gelişecek hem de katma değerimiz yükselecek. Ticaret artacak, cazibe merkezi olacak” dedi.

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir