doğa samsun surucu kursu cemre
       
5s dikey izosam Mega Halı

Samsun’da Bir Ailenin Yardım Çığlığı!’Çocuklarımızı Kurtarın’

yardım-16-hazıran
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Bir Ailenin Yardım Çığlığı!’Çocuklarımızı Kurtarın’ Samsun’da iki çocukları da hasta olan aile tedavi için yardım bekliyor


Samsun’da oturan 5 yaşındaki Eren ile 8 yaşındaki Esen Nur Sekmen kardeşlerin ailesi, çocuklarının hastalıklarının tedavisi için yardım bekliyor.

TEDAVİ GÖRMELERİ GEREK
Canik ilçesinde oturan 3 çocuklu Zehra ve Nihat Sekmen, immün yetmezliği olan iki çocuklarının tedavisini sürdürmek istiyor. Çocuklarının tedavisi için Ordu’dan Samsun’a taşınan ailede baba günlük işlerde çalışarak çocukların ihtiyacını karşılamaya çalışıyor.

TEK ŞART YURT DIŞI
Anne Zehra Sekmen, yaptığı açıklamada, çocuklarının tedavisinin sürdürülebilmesi için tahlillerinin yurt dışına gönderilmesi gerektiğini söyledi.

ENFEKSİYON ARTIYOR
Maddi açıdan zor durumda olduklarını anlatan anne Sekmen, şunları dile getirdi: “Bu tahlilden sonra hastalığın teşhisi olacak. İmmün yetmezliği, antikor bozukluğu ve Akdeniz anemisi şu an bilinen hastalıkları. Eren’in bir yaşında belli oldu hastalığı. Hastalanırken kriz geçiriyor. Ellerini ters çeviriyor. Ateşi birden çıkıyor. Ateşini düşüremiyoruz. Ateşi düşmesi için ilaç veremiyoruz. Saçları dökülüyor. Enfeksiyonu artıyor. İlaçları da pahalı ama onları devlet karşılıyor.”

MASRAFLAR FAZLA
Hastalığın önce oğlunda daha sonra kızında çıktığını kaydeden anne Sekmen, “Ordu’dan tedavi için buraya taşındık. Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Hastanesine devamlı tedavi için geliyorduk. Ama eşimin düzenli işi yok. Masraflarımız da fazla. Tahlil sonuçları yurt dışına gidecek. İki çocuğumuz için 20 bin lira lazım. Onun için yardım bekliyoruz. Geçen yıl yapılacaktı. Para bulamadığımız için olamadı.” dedi.

YARDIM BEKLİYORUM
Baba Nihat Sekmen de “İki çocuğumda da immün yetmezliği var. Maddi gücüm yok. Tedavi için tahlillerinin yurt dışına gitmesi gerekiyor. Sağlık Bakanlığından, yetkilerden ve hayırseverlerden yardım bekliyorum.” diye konuştu.

DUYURMAK İSTİYORUZ
Samsun Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adem Vural ise aileye Dernek olarak gıda ve kira yardımı yaptıklarını belirterek, “Bu ailemizin durumunu Sağlık Bakanlığımıza, devletimize, hayırseverlere duyurmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir