doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Belediye Binasını Taşlamışlardı! Eylem Bitti, Gözaltı Başladı

Samsun'da Belediye Binasını Taşlamışlardı Eylem Bitti, Gözaltı Başladı
Daha Fazla Göster

Samsun’da Belediye Binasını Taşlamışlardı! Eylem Bitti, Gözaltı Başladı Samsun’da polisin, Vezirköprü İlçesi’nde arazi toplulaştırma eyleminde belediye binasının taşlandığı olayla ilgili 6 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi

WhatsApp Image 2021 09 27 at 11.54.48 1536x1152 1 Ana Manşet

Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde arazi toplulaştırma kararına karşı çıkan yöre halkının traktörlerle şehir merkezine girdiği olayda yolu kapatan ve belediye binasını ve makam aracını taşlayanların kimlikleri tespit edilmeye başlandı.

WhatsApp Image 2021 09 27 at 12.14.36 Ana Manşet

POLİS TAKİPTE
Vezirköprü İlçesi’nde arazi toplulaştırmaya tepki gösteren yöre sakinlerinin belediye binasını taşladığı ve makam aracına zarar verdiği olayla ilgili güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri geniş çaplı çalışma başlattı. Polisin sıkı takibi sonucu 6 kişinin gözaltına alındı. Gözaltına alınan 6 kişi, ifadesi alınmak üzere Vezirköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

NE OLMUŞTU?
Geçtiğimiz günlerde Vezirköprü İlçesi’nde toplulaştırma kararına karşı çıkan öfkeli vatandaşlar, yolu trafiğe kapatarak belediye binası önünde bir araya gelmiş ve belediye binasını taşlamıştı. Bölgeye çok sayıda jandarma ve polis ekipleri sevk edilmiş polis öfkeli kalabalığa biber gazı ce copla müdahale etmişti. Ayrıca bölgeye İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ile İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ömer Ersever’in gittiği ve son durumla ilgili bilgi aldığı öğrenildi.

Hakan AKGÜN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir