doğa yataks cemre
       
5s arslan Mega Halı

Samsun’da SASKİ Çilesi! Mustafa Demir’e Seslendiler: ‘Her Bayram Aynı Senaryo’

samsunda-saski-cilesi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Bayram Öncesi Vatandaş Çileden Çıktı! Mustafa Demir’e Seslendiler SASKİ’nin bayramı arifesi yok Samsun’un birçok ilçesinde bayram öncesi yaşanan su kesintisi vatandaşları çileden çıkardı

Duyurusuz kesintileri, yanlış ve eksik duyuruları, çözülemeyen altyapı sorunlarıyla gündemden düşmeyen SASKİ, bu kez bayram öncesi su kesintileriyle yeni bir skandala imza attı. Samsun’un Havza, Taflan, Bafra, Vezirköprü, Çarşamba ve 19  Mayıs ilçelerinde yapılan su kesintileri vatandaşı adeta isyan ettirdi.

ÇAREYİ SOSYAL MEDYADA ARADILAR

Yetkililere ulaşamayan vatandaşlar çareyi sosyal medyada aradı. Vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve SASKİ’ye sosyal medya üzerinden sitem ederek “kalıcı çözüm istiyoruz” çağrısında bulundu.

Mustafa Demir’in Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmesinin ardından SASKİ’de önce; kanalizasyon pompalarında başlayan arıza şikayetleri, patlayan içme suyu boruları, su depoları pompalarındaki arızalar ve sık sık su kesintileri ile adeta bir sorun yumağı haline geldi. Vatandaşlar bunun beceriksizlik mi yoksa sabotaj mı olduğu sorusunu sormaya başladı.

WhatsApp Image 2021 07 19 at 12.45.20 Ana Manşet

KALICI ÇÖZÜM İSTİYORUZ

Bafra Balıklar Mahallesi’nde su olmadığını dile getiren bir vatandaş, “Memleketimize geldik. Bafra Balıklar Mahallesi’nde su yok. Gerekeni yapın lütfen. SASKİ’ye bağlandı diye seviniyoruz güya ama koskoca Büyükşehirimiz de buna çözüm bulamıyor” dedi. Bir başka vatandaş ise Havza Memduhiye Mahallesi’nde 3 gündür su olmadığını belirterek, “Kalıcı çözüm istiyoruz” sözleriyle Mustafa Demir’e seslendi.

WhatsApp Image 2021 07 19 at 12.45.21 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 07 19 at 12.45.17 Ana Manşet

TELEFONLARA CEVAP VER

SASKİ’nin sorunla ilgilenmediğine dikkat çeken başka bir mağdur da, ekiplerin yoldan döndüğünü iddia ederek, hayvanlarının telef olduğunu ifade etti. SASKİ’nin telefonlara yanıt vermediğini belirterek, “SASKİ telefonlara cevap ver, susuz kaldık. Umrunuzda değil yarın Kurban Bayramı” dedi.

WhatsApp Image 2021 07 19 at 12.45.19 Ana Manşet

HER BAYRAM AYNI SENARYO

Her bayram aynı sorunun yaşandığını söyleyen vatandaş, “Her bayram aynı senaryo, koskocaman ilçede su yok! İnsanlar temel ihtiyaçlarını gideremiyor, sorun çözmek için o koltuklarda  oturan sayın yetkililer sorunu çözmek için ne yapıyor? Hiçbir şey!” sözleriyle duruma tepki gösterdi.

WhatsApp Image 2021 07 19 at 12.45.22 Ana Manşet

ARIZA DUYURUSU YOK

SASKİ’nin sayfasında duyuru olmadığından yakınan bir başka vatandaş ise, “Samsun Bafra Çetinkaya Mahallesi’nde sabah 10’dan beri sular yok ve hala gelmedi. Sayfanıza baktığımda planlı kesinti, arıza olmadığını gösteriyor. Bayram öncesi bu sıcakta sular yok” dedi.

WhatsApp Image 2021 07 19 at 12.45.16 Ana Manşet

VEZİRKÖPRÜ’YE NE ZAMAN GELİRSİNİZ?

Sakarya’dan yapılan yanlış bir ihbara SASKİ’nin, “Bizim gelmemiz zaman alabilir. Çünkü Biz Samsun SASKİ’yiz. Talebinizi Sakarya SASKİ’ye iletmelisiniz” sözlerine sosyal medya kullanıcısından yanıt gecikmedi. “Vezirköprü’ye gelmeniz ne kadar zaman alır acaba?” diyen vatandaş, SASKİ’nin kendisini oyaladığını ifade ederek, “Günlerdir su kesintisi var bakım var diyor geçiştiriyor adamlarınız. Koskoca Büyükşehirlere yetiyor su Samsun’un bir mahallesi kadar Vezirköprü’ye yetmiyor” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 07 19 at 12.47.17 Ana Manşet

MEMLEKETİN EN PAHALI SUYUNU SATAN SASKİ…

Samsunspor Kulübü Derneği Halkla İlişkilerden Sorumlu Yöneticisi Melis Kalkavan Erdoğan ise, “Atakum, Taflan’da, sahilde, pazar günü, memleketin en pahalı suyunu satan SASKi 2 saattir neden su vermiyor? Pazarımın ve yazlık zevkimin canına okudunuz. İmkan yaratmış kırk yılda bir yazlığa gitmişim. Pazar pazar bayram arifesinde su kesen kafa belediyecilikten anlamıyor. Hem en pahalı suyu kullanıyoruz hem de akmıyor” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

20 saski Ana Manşet

Önceki yıl da İlkadım, Atakum ve Canik ilçelerinde yaşayan vatandaşlar bir gün boyunca susuz kalmış, su temini için en yakın cami ve çeşmelere akın etmişti.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Vatandaşın 1 aylık kanalizasyon şikayetini müteahhit şikayet edince 1 günde çözdüler, müteahhit para da vermedi, bu nasıl iş anlamadım…