doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Başkanlardan Sert Tepki, ‘Mustafa Demir Şehre Zarar Verdi’

Samsun'da Başkanlardan Sert Tepki, 'Mustafa Demir Şehre Zarar Verdi'23
Daha Fazla Göster

Samsun’da Başkanlardan Sert Tepki, ‘Mustafa Demir Şehre Zarar Verdi’ CHP, İYİ Parti ve SP Samsun il başkanları Büyükşehir Belediyesince yapılan ALO 153 Kent Yönetim Merkezine mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermesiyle ilgili Başkan Demir’in şehre zarar verdiğini öne sürdü

30 alo 153 siyasi 4 Ana Manşet

Samsun’da CHP, İYİ Parti ve SP Samsun İl başkanları Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan ALO 153 Kent Yönetim Merkezi binası ruhsatının iptali için açılan davada yürütmeyi durdurma kararının yerinde olduğunu belirterek, “Mustafa Demir kamuyu zarara uğratmıştır” diyerek tepki gösterdi.

WhatsApp Image 2021 09 28 at 18.11.20 2 Ana Manşet

YARGI ‘DUR’ DEDİ
TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ALO 153 Kent Yönetim Merkezi ruhsatının iptali için açtığı davayı kazandı. Mahkeme, alanın Kültür Park olarak tescil edildiğini, inşaatın Kıyı Kenar Kanunu’na aykırı olduğunu, bu yüzden de ruhsatın iptal edilmesi gerektiği kararını verdi. CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, SP Samsun İl Başkanı Salih Şen konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

30 alo 153 siyasi 2 scaled Ana Manşet

 

DEMİR, DUYMAZDAN GELİYOR
“CHP olarak söz konusu yapı ile ilgili basın açıklamaları yapıp sözde ALO 153 Kent Yönetim Merkezi binasını ucube olarak adlandırmıştık” diyen CHP’li Türkel, “Kültür Park’ın içinde yapılması planlanan ALO 153 Kent Yönetim Merkezi ‘ben yaptım oldu’ anlayışı ile Başkan Mustafa Demir tarafından dikilmiş mahkemede haklı olarak tekrar yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. Demir, her zaman olduğu gibi duymazdan geliyor. Bu şehir sizin babanızın çiftliği değil. Bu şehir bir milyon 350 bin Samsunlunun ortak malıdır. Şehre yatırım kararı alırken, şehirde yaşayanlara sormazsan yargıda gelir ‘bu ucubeyi buraya erişemezsiniz’ der. Mustafa Demir kamuyu zarara uğratmıştır bu zararı da cebinden karşılamadır” dedi.

30 alo 153 siyasi 1 scaled Ana Manşet

BU MANTIK ZARARLI
İYİ Partili Aksoy, çalışmayla kamu yararının gözetilmediğini belirterek, “Yapının hukuka aykırı olduğunu, bu yapı için ihale açılarak inşaatına başlanmasının yasalara aykırı olup, kamu zararına neden olduğu ve imara aykırı olduğu ortaya çıktı. Mahkemenin verdiği kararı yerinde buluyorum. Mustafa Demir’ ben yaptım oldu’ anlayışıyla hareket etti ama bu mantık Samsun’a zarar veriyor” ifadelerini kullandı.

30 alo 153 siyasi 3 Ana Manşet

BİR YERDEN DÖNECEKTİ
SP’li Şen ise şunları söyledi: “Eğer hukuk devletiysek bu bir yerden sonra dönecekti zaten. O bölge kıyı kenar şeridinin olduğu riskli bir bölge. Bu bölgelerin aslına kamuya açık alanlar olarak ve Samsun’un kişi başına düşen yeşil alan miktarının artırıcı bölgeler olarak değerlendirilmesi gerekirken buralara tepeden bakan mantıkla kılıfına uydurularak bir tesis kurulması doğru değildir. Bunu kamu haklarına tecavüz edilme olarak görüyorum. Mahkeme doğru bir karar vermiştir.”

Dilber BAHADIR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir