doğa yataks duru
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Başkanlardan Saathane Tepkisi! “Demir, Yıkmaktan Başka Bir Şey Yapmıyor!”

demir-yikmaktan-baska-bir-sey-yapmiyor
Daha Fazla Göster

Samsun’da Başkanlardan Saathane Tepkisi! “Demir, Yıkmaktan Başka Bir Şey Yapmıyor!” CHP, İYİ Parti ve SP Samsun il başkanları ‘Saathane Meydanı Projesi’ ile Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in hizmet değil ‘ben yaptım oldu’ anlayışı ile yıkmaktan başka bir şey yapmadığını söyledi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy ve Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen Büyükşehir Belediyesince yürütülen ‘Saathane Meydanı Projesi’ni eleştirerek esnafın mağdur edildiğini Başkan Mustafa Demir’in şehri yönetim anlayışının yıkmaktan ibaret olduğunu ifade etti.

saathane 1 scaled Samsun

TEPKİLER DİNMİYOR

İlkadım İlçesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Saathane Meydanı Projesi’ne tepkiler dinmiyor. İYİ Parti Milletvekili Erhan Usta, CHP Samsun Milletvekilleri Nesllihan Hancıoğlu ile Kemal Zeybek ve esnafın ardından il başkanları da sert çıktı. CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy ve SP İl Başkanı Salih Şen “Büyükşehir yıkmaktan başka bir şey yapmıyor. Samsun halkı bunu görüyor” dedi.

fatih turkel scaled Samsun

‘DEMİR’İN UMRUNDA DEĞİL’

“Saathane Meydanı’nda ciddi bir mağduriyet var” diyen Başkan Türkel, “Mustafa Demir, bu proje ile “Sizin 4 katlı binanızı yıkacağım. Yerine iki katlı bir bina öngörüyorum.Yıkım parasını da siz vereceksiniz. Sonra proje dahilinde yaptırırken de para vereceksiniz. 1.5 yıllık inşaat sürecinde de evinize ne ekmek götürseniz götürün, nerede yaşarsanız yaşayın, benim umrumda değil” demeye getiriyor. Esnafı ve emekçilerin yaşayacağı mağduriyet de cabası” ifadelerini kullandı.

‘DANIŞMAK ZORUNDASINIZ’

Saathane Meydanı 2-3 yıldır şantiye halinde olduğunu belirten Türkel, “Kazıldı, söküldü ve döküldü. Yetmezmiş gibi esnaf pandemi ile de mücadele ediyor. Mustafa Demir, ‘ben yaptım oldu’ anlayışı ile halkı yok sayarak, her zaman olduğu gibi icraatlar yapmak peşinde. Samsun’u, Samsunluyu, vatandaşı ve esnafı ilgilendiren konularda danışmak zorundasınız. Orası kimsenin babasının çiftliği değil. Bu işin hukuk, mahkeme ve mücadele yolu var. Esnafın yanındayız” dedi.

hasan aksoy Samsun

‘YIK YIK NEREYE KADAR?’

Konuyu meclis gündemine taşıyacaklarını ifade eden Aksoy da, Yık yık nereye kadar? Bunu bilemiyoruz. Esnaf gerçekten mağdur durumda. İYİ Parti olarak Saathane esnafının yanındayız. Genel Başkan Yardımcımız Erhan Usta da esnafla buluştu. Toplantı yaptı esnafla onları dinledi not aldı. Büyükşehir yıkmaktan başka bir şey yapmıyor. Samsun halkı bunu görüyor. Zamanı geldiğinde sandık başında gereği yapılacaktır.

salih sen Samsun

GÖSTERİŞ DÖNÜŞÜMÜ

SP Başkanı il Başkanı Salih Şen ise şunları söyledi: “Belediyede ‘ben ne dersem o olur’ anlayışı var. Gücü haklılık sebebi olarak değerlendiriyor. Belediye mağdur etmeden çalışmaları yapmalı. Samsun’ da öncelikli olarak yapılması gereken başka dönüşüm çalışmaları var. Burası gösteriş değişimi ve dönüşümü oluyor. Sıkıntılı yerlerin dönüşümü daha öncelikli olmalı şehrin tıkalı damarlarının açılması lazım. Biz makyaj yapıyoruz ama bu hastalıklarımızı tedavi etmiyor. Esnaf da mağdur. Büyükşehir Belediyesi’nden hizmet gelmiyor. Yıkım projeleri var. Bunlar gerçekler.”

Dilber BAHADIR