Samsun’da Başkanlar Market Genelgesini Değerlendirdi: Çağrımız Karşılık Buldu

salih-zeki-murzioglu-eyub-guler-market-genelgesi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Başkanlar Market Genelgesini Değerlendirdi: Çağrımız Karşılık Buldu Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ile SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler,
büyük marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünlerin dışında, herhangi bir ürün satışına izin verilmemesi kararını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ile SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, büyük marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyeceğini bildiren genelgenin İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanarak Valiliklere gönderildiğini söyledi.

ESNAF NEFES ALACAK

Murzioğlu ile Güler, yayımlanan genelge ile haksız rekabetin de önüne geçen karardan büyük memnuniyet duyduklarını ve bu kararla küçük esnafın nefes alabileceğini ifade etti.

05 baskanlar Ana Manşet

‘ÇAĞRIMIZ KARŞILIK BULDU’

Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma kısıtlamasında, küçük esnafın kapatılıp, zincir marketlerin zorunlu temel gıda ihtiyaçlarının dışında birçok kalemde ürün satışı yapmasının haksız rekabete neden olduğunu ifade eden Başkan Murzioğlu, “Zincir marketlerle rekabet etmekte zaten zorlanan perakende işletmelerimizin salgınının da etkisiyle rekabet güçleri iyice azaldı. Üyelerimizden de gelen görüş ve öneriler doğrultusunda, haksız rekabetin de önüne geçilmesi ardına sokağa çıkma yasağında zincir marketlerin, süper marketlerin temel ihtiyaç dışı ürünlerin haricinde kalan tekstil, züccaciye, hırdavat gibi ürünlerin satışının yapılmaması ve önlem alınması çağrısında bulunmuştuk. Bu konuda TOBB aracılığıyla İçişleri Bakanlığı’na üyelerimiz adına talepte bulunduk. Alınan kararda sesimiz olan TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.

05 baskanlar 4 Ana Manşet

‘YERİNİ ADALETE BIRAKTI’

Kararın geç alındığını belirten Başkan Güler, “Bu kararı yasak başlamadan önce vermeleri gerekiyordu. Eğer bize yasaksa marketlere de doğal olarak yasak olması lazımdı. Haksız bir rekabete yol açıyordu. Geç alınmış bu karar ile birlikte haksız rekabet ortadan kalkmış oldu. Esnafımızın gücü pandeminin başlamasıyla birlikte iyice azalmıştı. Haksız rekabet yerini adalete bıraktı. Pandemi döneminde esnaf zaten zor durumdayken adaletsizlik yaşanması bizler için üzücü bir durumdu. Alınan karar doğrultusunda esnaf adına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Emre ÖNCEL

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir