doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Başkanlar Değerlendirdi ‘Santral Durdurulsun!’

Samsun'da Başkanlar Değerlendirdi 'Santral Durdurulsun!'
Daha Fazla Göster

Samsun’da Başkanlar Değerlendirdi ‘Santral Durdurulsun!’ Samsun’da CHP, İYİ Parti ve SP il başkanları, Çarşamba BES ile ilgili açılan davada 3. İdare Mahkemesi’nin ‘ÇED gerekli değildir’ kararını bozmasını doğru bulduklarını ve santralin durdurulması gerektiğini belirtti

29 santral 1 Ana Manşet

Samsun’da CHP, İYİ Parti ve SP il başkanları Çarşamba İlçesi’ndeki biyokütle enerji santrali ile ilgili yöre sakinlerinin açtığı davada 3. İdare Mahkemesi’nin ‘ÇED gerekli değildir’ kararını bozmasının yerinde olduğunu söyledi.

29 santral 4 Ana Manşet

TAKİPÇİSİYİZ
Çarşamba İlçesi’ndeki biyokütle enerji santrali ile ilgili 3. İdare Mahkemesi’nde görülen ve ‘ÇED gerekli değildir’ kararının iptali istemiyle, yöre halkı tarafından açılan dava sonuçlandı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP, İYİ Parti ve SP il başkanları, davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

29 santral 5 scaled Ana Manşet

BES BİR İHANET
Çarşamba BES’in kurulmasıyla Samsun’un geleceğine ihanet edildiğini belirten CHP’li Türkel, “Bu 3. bozma. Mahkeme kararına rağmen bu adaleti tanımamazlığın devamıdır. Anlamakta güçlük çekliyoruz. Adalet ve hukuka karşı bu aymazlık duruşunu anlayamıyoruz. Şu an o tesis çalışıyor ve doğaya zarar vermeye devam ediyor. Bana göre iktidar mensupları bunu görmezden geliyor. Samsun’un geleceğini etkileyecektir. İhanette bulunuyorlar. Yargı kararına uyulması gerekir. Bu işin takipcisiyiz” dedi.

29 santral 1 scaled Ana Manşet

KARAR YERİNDE
Santraldeki çalışmaların durdurulması gerektiğini ifade eden İYİ Parti İl Başkanı Aksoy, “Çarşamba ile ilgili ÇED raporu illaki gereklidir. Hukuk eninde sonunda yerini bulacaktır. Santralin durdurulmasını bekliyoruz. Verilen karar kesinlikle yerindedir” diye konuştu.

O RAPOR ŞART
SP İl Başkanı Şen ise, “Gerçekten ‘ÇED raporu gerekli değildir’ demek abest bir durumdur. Biz, basit bir işletme yaparken bile birçok evrak veya belge istiyorlar. Şimdi doğru yol bulundu. İnşallah, temyizden de o şekilde bir karar çıkar. Sağlıksız bir karardı. ÇED raporu şarttı. Siyasi karardan dönülmesi isabetli oldu “ifadelerini kullandı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir