doğa samsun surucu kursu duru
5s arslan Mega Halı

Samsun’da Başkan Özata Güven Tazeledi

samsun-balkan-26-haziran
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Başkan Özata Güven Tazeledi Samsun Balkan Türkleri 17. Olağan Genel Kurulu’nda seçime tek aday olarak giren Uğur Burak Özata, yapılan açık oylama ile tekrar başkan seçildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Toplantı Salonu’nda gerçekleşen genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde kürsü konuşmalarına geçildi.

samsun balkan secim 26 haziran 1 scaled Samsun samsun balkan secim 26 haziran 2 Samsun

MÜCADELE ETTİK
İlk olarak konuşmasını gerçekleştiren Uğur Burak Özata geçen yıl yaptıkları etkinliklerden bahsederek, “2018 yılında sizlerin teveccühü ile seçildiğimiz bu görev de sizleri mahcup etmemek için elimizden geldiğince mücadele etmeye çalıştık. 2018 yılında başlayan görevimizde birçok etkinlik yaptık. İlk yemek etkinliği ve gece etkinlikleri yaptık. 2 tane proje yaptık. Anneler Günü kutlayan annelerimizi bir araya getirdik. Onlara bir nebze olsun moral vermek istedik. Mübadil anne ve babalarımızın yaptıkları yemeklerin köylerden tanıtımını yaptık. Halk oyunlarını yaymak için özen gösterdik. OMÜ’de tarih hocalarımızla görüşerek bu mübadele nasıl oldu diye anlattık. 50’ye yakın yemek tarifinin bulunduğu doküman olarak kitapçık çıkardık” dedi.

samsun balkan secim 26 haziran 4 Samsun

 

ÖNEMLİ BİR GÖREV VE SORUMLULUK
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Dernekçilik çok önemli bir görev ve sorumluluktur. Özellikle siyaset ve dernekçilik yapanları zorla kimse bu görev getirmiyor. Böyle bir kıymetli hazirunun davetinde onlarla birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

samsun balkan secim 26 haziran 3 scaled Samsun

Konuşmaların sonunda yapılan açık oylama ile Uğur Burak Özata, Samsun Balkan Türkleri Kültür, Dayanışma ve Haberleşme Derneği Başkanlığına tekrar seçildi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir