doğa yataks duru
       
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Başkan Çakmak’tan Sert Tepki ‘Ayıp, Günah Yeter Artık!’

samsun-baskan-cakmak-18-hazıran1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Başkan Çakmak’tan Sert Tepki’ Ayıp, Günah Yeter Artık!’Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınadı

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, bir sağlık personelinin hasta yakını tarafından yumruklu saldırıya uğraması olayıyla ilgili “Ayıp yazık günah yeter artık “diyerek tepki gösterdi

AW348102 02 scaled SamsunAW348102 03 scaled Samsun

 

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, dün Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir hasta yakını tarafından yumruklı saldırıya uğrayan sağlık personeli Hamza Dere’ye yapılan saldırıya tepki gösterrek, bu davranışın hukukta bir karşılığı olması gerektiğini konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

samsun baskan cakmak 18 hazirann1 Samsun

‘YAPMAYIN DEMEKTEN’ UTANIYORUZ
Konunun takipçisi olacaklarını kaydeden Başkan Çakmak, “Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık memuru olarak görev yapan temsilcimiz Hamza Dere hadsiz ve kendini bilmez bir hasta yakını tarafından görevi başındaki iken şiddete uğramıştır.
Biz resimler paylaşmaktan yapmayın demekten şiddet çözüm değil demekten yorulduk hatta utanır olduk. Ayıp yazık günah yeter artık. 30 yıldır işinin uzmanı olan ve asla hasta Ve hasta yakınları ile hiçbir sorun yaşamayan bir meslektaşımıza yaptığınızın izahı yok. Bunun da hukuk önünde mutlaka bir bedeli olmalı. Biz de arkadaşımıza yapılanın hukukun üstünlüğü ile karşılıksız kalmaması ve gerekli cezayı alması için elimizden geleni yapacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık personeli Hamza Dere hastanede hasta yakını tarafından yumruklu saldırıya uğradı. Yüzünden ve kolundan yaralanan sağlık memuru Hamza D. görev yaptığı hastanenin acil servisinde tedavi altına alındı. Hamza D.’ye 7 gün iş göremez raporu verildi.

 

Dilber BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir