Samsun'da Balıkçıları Mayın Değil Mazot Vurdu! Samsun Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı Atıf Malkoç, av yasağıyla ilgili yaptığı açıklamada "Mayından önce bizi mazot vurdu" dedi.

Samsun Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı Atıf Malkoç, serseri mayınlara tedbir amaçlı olarak getirilen av yasağının dedğil, balıkçıları mazot fiyatlarının olumsuz etkilediğini söyledi.

28-balıkçı.jpg

55 GÜNDÜR DENİZE ÇIKAMIYORUZ

Samsun Medya Grubuna açıklama yapan Malkoç, Ukrayna limanlarından kopan mayınların Karadeniz'e sürüklenmesi nedeniyle alınan av yasağı kararını değerlendirerek, şöyle konuştu:

"Samsun'da balıkçılar denize çıkamıyor. Denize açılamıyoruz çünkü mazot pahalı. Balıkçı ne yapacak? Boğazımıza kadar borçluyuz. Asıl mayın, mazot fiyatları. Biz bu mayına tosladık. 55 gündür denize çıkmıyoruz. 150'nin üzerinde balıkçı var ama, açılan yok. Bu durumda balık fiyatları daha da yükselecektir. Nakliye pahalandı. Maliyetler balığın üstüne bindi. Kasa 4 lira idi şimdi 17 lira oldu. Balık uçtu, gitti. Allah sonumuzu hayretsin. Yasaklamaya gerek yok. Balıkçılık mazot fiyatlarından battı."

Hakan AKGÜN

Samsun'da Manavda Silahlı Çatışma! 3'ü Ağır 5 Yaralı Samsun'da Manavda Silahlı Çatışma! 3'ü Ağır 5 Yaralı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.